Sık Kullanılanlara Ekle · Anasayfam Yap ·  Üye Girişi · Yeni Üye  
Türkiye'den Haberler
 
Arkadaşına Gönder
Yorumları Oku/Yaz
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da paylaş
 
 
Türkiye`de Kapalı Ortamda Sigara İçme Yasağı
19.07.2009 - 10075 defa okundu.

 19 Temmuz Pazar günü Türkiye’ye kapalı ortamda sigara içme yasağı getirildi. www.havanikoru.org.tr’den alınan bilgilere göre sıkça sorulan sorular şunlar:

1. Kanuna göre tütün ürünlerinin tüketilemeyeceği kapalı alanlar nerelerdir?

a. Kahvehane, kafeterya, birahane, nargile içilen mekânlar, dernek ve vakıflara ait lokaller gibi eğlence hizmeti verilen işletmeler ve lokantalar dâhil kamu ve özel hukuk kişilerine ait tüm binaların kapalı alanları

b. Taksi hizmeti verenler dâhil olmak üzere karayolu, demiryolu, denizyolu ve havayolu toplu taşıma araçları

c. Özel eğitim ve öğretim kurumları dâhil olmak üzere ilk ve orta öğrenim kurumları ile okul öncesi eğitim kurumlarının, dershanelerin, kültür ve sosyal hizmet binalarının kapalı alanları ile birlikte açık alanları

d. Apartmanın merdivenleri veya asansörü gibi, kapalı ortak kullanım alanları
Kapalı alan; sabit veya seyyar bir tavanı veya çatısı (çadır, güneşlik vb. dâhil) olan, kapıları, pencereleri ve giriş yolları dışında bütün yan yüzeyleri geçici veya kalıcı olarak tamamen kapatılmış alanlar ile aynı şekilde tavanı veya çatısı olup yan yüzeylerinin yarısından fazlası kapalı bulunan yerlerdir.

2. Yasa öncelikle hangi alanlarda uygulanacak?
19 Temmuz 2009 tarihinden itibaren Kanun tüm hükümleriyle yürürlüğe girmiş olup artık ikamete mahsus konutlar hariç kamu ve özel hukuk kişilerine ait tüm binaların kapalı alanlarında tütün ve tütün ürünü tüketilemeyecektir.

3. Eskiden kapalı alanlarda oluşturulmuş olan sigara odalarına ne olacak?
Eskiden oluşturulmuş olup tütün ürünlerinin tüketimine tahsis edilmiş her türlü alan kapatılacaktır.

4. Tren gibi toplu taşıma araçlarında sigara içilmesi mümkün mü? Yataklı vagon yolcuları kendi odalarında sigara içebilecekler mi?
Hayır. Kanun gereği demiryolu toplu taşıma araçlarında da tütün ve tütün ürünleri tüketilemez.

5. Otellerde sigara içilen odalar olacak mı?
Evet olabilecektir. Bu Kanuna göre, otelcilik hizmeti verilen işletmelerde, tütün ürünleri tüketen müşterilerin konaklamasına tahsis edilmiş odalar oluşturulabilir. Ancak bu odalarda standartlara uygun havalandırma tertibatı bulunacak ve tahsis edilen bu odaların mümkün olduğunca aynı kat, koridor gibi müstakil bölümlerde yer alması sağlanacaktır.

6. Stadyumlarda özel alanlarda sigara içilebilecek mi?
Evet. Bu Kanuna göre açık havada yapılan her türlü spor, kültür, sanat ve eğlence faaliyetlerinin yapıldığı yerler ile bunların seyir yerlerinde tütün ürünleri kullanılmayacak, bu tesislerde tütün ürünlerinin tüketilmesine mahsus alanlar oluşturulması halinde ise bu alanlar toplam seyir alanının %50`sini geçmeyecek ve ortamda bulunan diğer kişilerin etkilenmesini önleyecek şekilde düzenlenecektir.

7. Stadyumlarda, özel ofis ve alanlar satın alınabiliyor. Buralarda sigara tüketilebilecek mi? 
Hayır, bu alanlarda tütün ve ürünleri tüketilemeyecek, stadyumlarda sadece tütün tüketimine mahsus alanlarda bu mümkün olabilecektir.

8. Spor hizmetinin verildiği yerlerden kasıt sadece stadyumlar mı?
Kanunda, spor hizmetinin verildiği yerler stadyumlarla sınırlı tutulmamaktadır. Bu alanlar açık ve kapalı tüm spor alanlarını kapsamaktadır.

9. Kültür festivallerinin yapıldığı ortamlarda, sinema salonlarında tütün ürünleri satışı yapılamayacak mı?
Hayır satılamayacak. 4207 sayılı Kanuna göre, "Sağlık, eğitim ve öğretim, kültür ve spor hizmeti verilen yerlerde tütün ürünlerinin satışı yapılamaz."

10. Çalışanlar iş yerlerinin balkonlarında ya da yangın merdivenlerinde sigara içebilecekler mi?
Hayır. Çalışma ortamlarının yangın merdivenlerinde, balkonlarında, merdiven boşluklarında ya da iki binayı birbirine bağlayan koridorlarında sigara ve tütün ürünleri kullanılamayacaktır.

11. İşyerlerinde çalışanlar sık sık sigara içmek için izin isteyecekler, bu durum iş gücü kaybına neden olmayacak mı?
Sigara içen çalışanlara, içmeyen çalışanlardan farklı olarak sigara izni gibi bir izin verilmesi uygun değildir.

12. Çalışanlar artık tütün ürünlerini çalıştıkları binaların dışına çıkarak mı kullanacaklar?
Toplum sağlığımız için evet.

13. Sigara içmek, işveren tarafından işgücü kaybı olarak görülecek, değerlendirilebilecek mi? Bu değerlendirme konusunda işveren haklı görülecek mi?
Çalışan, sigara içmek için sürekli işinden uzaklaştığı takdirde, işveren bu durumu işgücü kaybı olarak görebilecektir. Bu durumda sigara içen çalışanların zorunlu aralar olarak adlandırılmış olan çay molaları ve yemek saatini sigara içmek için kullanması uygun olabilecektir.

14. Her kurumun sigara yasağı uygulamasını başlatmadan önce personeline bir geçiş süresi tanıması gerekmiyor mu?
Aslında tütün ve ürünlerinin nerelerde tüketilmemesi gerektiğine ilişkin düzenlemeler yeni düzenlemeler değildir. 26 Kasım 1996 tarihinde Resmi Gazete`de yayımlanan 4207 sayılı Kanunda "Sağlık, eğitim-öğretim ve kültür hizmeti veren yerler ile kapalı spor salonlarında ve toplu taşımacılık yapılan her türlü nakil vasıtaları ve bunların bekleme salonlarında, kamu hizmeti yapan kurum ve kuruluşlardan beş veya beşten fazla kişinin görev yaptığı kapalı mekânlarda tütün ve tütün mamullerinin içilmesi yasaklanmıştır. Bu gibi mahallerde tütün ve tütün mamullerinin içilebilmesi için ayrı yerler tahsis edilir. Tahsis edilen yerlerden sigara içilmeyen mahallere duman gidişini engelleyecek havalandırma, tecrit etme gibi tedbirler alınır." denilmektedir.
Kanunun ilk durumu daha 12 yıl öncesinde bir hazırlık sürecini başlatmıştır. Yeni düzenlemeler dumansız alanları genişletmiştir.
Bu Kanun 5727 sayılı Kanunla yeniden düzenlenmiş olup 19 Ocak 2008 tarihinde Resmi Gazete`de yayımlanmıştır. Bu düzenlemelerin uygulamaya konması ise 19 Mayıs 2008 tarihinde olmaktadır.
"Özel hukuk kişilerine ait olan lokantalar ile kahvehane, kafeterya, birahane gibi eğlence hizmeti verilen işletmelerdeki düzenlemeler  ise 19 Temmuz 2009 tarihinde başlamıştır.

15. Sigarayı bırakmak isteyenlere yönelik bir geçiş süreci olacak mı?
Sigarayı bırakmak isteyenler için sağlık kurumlarımız tarafından gerekli destek ve danışmanlık sağlanacaktır. Ancak sigarayı bırakmak isteyenlere özel bir geçiş dönemi olmayacaktır.

16. Yasada işyerleri veya büyük kurumların, çalışanlarına sigara bırakma desteği vermelerine yönelik uygulamalar da olacak mı?
4207 sayılı Kanunun amacı gereği, tütün ürünleri alışkanlığının bırakılmasını özendirici her türlü etkinlik, program Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülecek ve desteklenecektir.

17. Sigarayı bırakamadığı için, bir personel işinden çıkarılabilecek mi? İşveren, bir elemanını sigarayı bırakamadığı için, tazminatsız işten çıkarma hakkına sahip olabilecek mi?
Kanun kişileri ve gelecek nesilleri tütün ürünlerinin zararlarından, bunların alışkanlıklarını özendirici reklam, tanıtım ve teşvik kampanyalarından koruyucu tedbirleri almak ve herkesin temiz hava solumasını sağlamak yönünde düzenlemeler yapmak amacıyla hazırlanmıştır. Dolayısıyla böyle bir uygulama olacağı düşünülmemekle birlikte olduğu taktirde Anayasa, İnsan Hakları ve İş Mevzuatı çerçevesinde değerlendirilecektir.

18. İzmaritleri yere atmak yasak, çalışanlar işyerlerinin dışında sigara içtiklerinde oraya izmaritler için gerekli çöp kutusu koyma sorumluluğu kime ait. Çalışan izmariti çöp kutusu olmadığında yere atarsa kim suçlu olacak?
İşyerlerinin dışına gerekli çöp kutusu koyma işyerinin müstakil alanı ise işyeri sorumluluğunda, değilse bağlı bulunduğu belediyeye aittir. Kanun gereği, tütün ürünleri ile ilgili izmarit, paket, ağızlık, kağıt ve benzeri atıkları çevreye attığı taktirde kişiye Kabahatler Kanununun 41 inci maddesi gereği 2009 yılı için 25 TL idari para cezası uygulanacaktır.

19. Sigara bırakmak isteyenler, elektronik sigara kullanabilecekler mi?
Hayır .

20. Elektronik sigara kullanımı neden yasak?
Nikotin içeren elektronik sigara ve kartuşlarının, alım yolu ve dozu dikkate alındığında, yüksek dozda nikotin alma, dolayısıyla bağımlılık yapma riskinin fazla ve sigarayı bıraktırıcı çalışmaları engelleyici olması nedeniyle Sağlık Bakanlığı tarafından yasaklanmasına karar verilmiştir.

21. Her şeye rağmen sigarayı bırakamamış kişiler ne yapacaklar?
Sigarayı bırakma konusunda başarılı olamamış vatandaşlarımız, Kanunla kapalı alanlarında sigara içilmesi yasaklanan mekânlar dışında sigara içebileceklerdir. Kanunun amacı sigara içenleri sıkıntıya sokmak değil, içmeyenleri sigaranın zararlı etkilerinden korumaktır.

22. Avrupa ve Amerika`daki gibi, sigara içen hastaların tedavi önceliklerinin olmaması Türkiye`ye de getirilecek mi?
Hayır, böyle bir yaklaşım söz konusu değil. Önceliğimiz koruyucu önlemleri alarak vatandaşlarımızı sigaranın neden olduğu hastalıklardan korumaktır.

23. Yasanın hoşgörü gösterdiği özel koşullar olarak ele aldığı, cezaevleri, yaşlı bakım evleri  ile ruh ve sinir hastalıkları hastanelerinde sigara tüketimi konusunda hiçbir sınırlama yok mu? Bu yerlerde de özel alanlar oluşturulması gerekmiyor mu?
Yaşlı bakım evlerinde, ruh ve sinir hastalarının yatarak tedavi gördüğü birimlerde ve ceza infaz kurumlarının kapalı alanlarında da tütün ürünleri tüketilemeyecektir. Ancak, buralarda gerekli tedbirler alınmak kaydıyla tütün ürünleri tüketimine mahsus alanlar oluşturulabilecektir. Bu alanlara onsekiz yaşını doldurmamış kişiler giremeyecektir.

24. Tütün ürünlerinin satışı neden yasaklanmıyor?
Tütün ürünlerini kullanıp kullanmamak kişilerin özgür tercihleridir. 4207 sayılı Kanunun adı "Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanun" dur. Kanun`un amacı; kişileri ve gelecek nesilleri tütün ürünlerinin zararlarından, bunların alışkanlıklarını özendirici reklam, tanıtım ve teşvik kampanyalarından koruyucu tertip ve tedbirleri almak ve herkesin temiz hava soluyabilmesinin sağlanması yönünde düzenlemeler yapmaktır.

25. Restoran, cafe, bar gibi kamuya açık yerlerde yasa ne zaman uygulamaya girecek?
Yasa restoran, cafe, bar gibi mekânlarda da tütün ürünleri tüketimini tamamen yasaklıyor. Buralarda uygulama 19 Temmuz 2009 tarihinde başlamıştır.

26. Yalnız sigara içenlere hizmet verecek, bar, restoran, cafe gibi yerler açılabilir mi?
Yalnız sigara içenlere hizmet verecek bu tarz mekânlar açılması Kanunun amacından son derece uzaktır

27. Yalnız sigara içenlere hizmet verecek kara - deniz - hava ulaşım hizmetleri başlatılabilir mi?
Kanun gereği bu mümkün değildir.

28. Sigara içenlere uygulanacak cezalar nelerdir?
Cezalarla ilgili detaylı bilgiyi bu sitede yer alan Yasa Hakkında bölümünde görebilirsiniz.

29. Sigara yasağına uymayanlardan elde edilen ceza gelirleri nereye yönlenecek?
Bu Kanun çerçevesinde uygulanan ceza gelirleri Maliye Bakanlığına dolayısıyla Hazineye yönlendirilecektir.

30. Kişiye kapalı alanda tütün ve tütün mamulleri içtiği için ceza kesildiğinde para cezası nereye ödenecek?
Cezanın yazıldığı anda peşin ödeme yapıldığı takdirde 1/4 (dörtte biri oranında) indirim uygulanarak kişinin ikametgâhının bağlı olduğu vergi dairelerine yapılır.

31. Restoran, cafe, bar işletenlere, yasağı tekrarlamaları halinde uygulayacağınız farklı ceza sistemleri var mı? İşletmeyi mühürleme ya da daha yüksek para cezası gibi.
Kanuna aykırı hareket eden işletme sorumluları hakkında 560 TL’den 5600 TL’ye kadar idari para cezası uygulanır. Farklı bir cezai uygulama yoktur.

32. Sigara yasaklarına uymamanın cezası yalnız para mı olacak?
Kanun gereği uygulanabilecek cezalar yalnız para cezalarından ibaret değildir. Cezanın mahiyetine göre farklı cezalar belirlenmiştir. Örneğin bu Kanunla kendilerine yüklenen görevleri yerine getirmeyen kamu görevlileri hakkında, tâbi oldukları mevzuatta yer alan disiplin hükümleri uygulanacak olup 18 yaşını doldurmamış kişilere tütün ürünleri satanlara da Türk Ceza Kanununa göre 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası verilecektir. Ayrıca cezalarla ilgili ayrıntılı bilgiye bu sayfada yer alan "yasa hakkında" ve "4207 sayılı Kanunun cezai hükümleri" başlıkları takip edilerek ulaşılabilir.

33. Cezaları kimler kesebilecek?
Kanuna göre yetkili kılınan kamu görevlileri, kolluk kuvvetleri, belediye zabıtaları, TAPDK, RTÜK, belediye encümeni, mahalli mülki amir ceza verebilir. Cezalarla ilgili ayrıntılı bilgiye bu sayfada yer alan "yasa hakkında" ve "4207 sayılı Kanunun cezai hükümleri" başlıkları takip edilerek ulaşılabilir.

34. Yasa hangi kurumların sorumluluğunda olacak ve hangi kurumlarla işbirliği içinde yürütülecek?
Yasa başta Sağlık Bakanlığı, TAPDK, İçişleri Bakanlığı, Maliye Bakanlığı olmak üzere her kurum ve kuruluşa, sektöre sorumluluklar yüklemekle birlikte, temel insan haklarından olan temiz hava soluma hakkından yola çıkarak hazırlanmış olan bu Kanunun en büyük destekçisi ve sorumlusu sağlıklı bir ortamda çalışma ve yaşama hakkına sahip olan vatandaşlarımız olacaktır.

35. Sigara yasaklarının uygulanması esnasında vatandaşlar ve işletmeler hangi kurumlar ile muhatap olacaklar, karşılarında hangi kurumları göreceklerdir?
Vatandaşlar yetkili kamu görevlisi,  belediye zabıta görevlileri, polis ve jandarma ile cezalar konusunda muhatap olacaktır. İşletmeler ise işletme izni veren kurum, belediye encümeni ve mahalli mülki amir ile muhatap olacaktır.

36. 4207 sayılı Kanunda bahsedilen yasal uyarı yazıları ve sağlık uyarıları nelerdir? Bu yazılar, nereden temin edilebilir?
Tütün ürünleri tüketiminin yasaklandığı yerlerde ve tütün ürünleri satışının yapıldığı yerlerde asılması gereken yasal uyarı yazıları ile tütün ürünlerinin tüketilmesine tahsis edilen alanlarda bulunması gereken sağlık uyarılarına ilişkin usul ve esaslar Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumunca belirlenmiştir. Yasal uyarı yazıları ve sağlık uyarılarına ilişkin usul ve esaslar ile bu yazıların örnekleri, www.tapdk.gov.tr web adresinde mevcut olup buradaki örnekler indirilerek belirtilen standartta bastırılabilir.

37. Yasal uyarı yazıları ile sağlık uyarılarını asmak zorunlu mudur?
Evet. Kanunda belirtilen yerlere yasal uyarı yazıları ile sağlık uyarılarını asmayanlar, mahallî mülkî amir tarafından bin Türk Lirası idarî para cezası ile cezalandırılır.

38. Yasal uyarı yazılarında yer alan "Şikâyet için:" ibaresinden sonraki boşluğa ne yazılacak?
Yasal uyarı yazılarının bulunduğu yerde tütün ürünü tüketilmesi halinde idari yaptırım uygulanması için başvurulacak kişi veya kurumun adı ve telefonu yazılmalıdır.
  Uyarı yazıları üzerinde vatandaşların şikâyetlerini ileteceği telefon numaraları yer alıyor mu?
Yasal uyarı levhaları üzerinde bulunan Bilgi bölümünde kamu kurum ve kuruluşlarında birim amiri tarafından yetkilendirilen görevlilerin, özel işletmelerde ise en yakın kolluk biriminin iletişim bilgileri yer alacaktır.

40. 19 Temmuz 2009’dan itibaren nargile cafelere ne olacak?
19 Temmuz’dan itibaren tüm restoran, lokanta, cafe, kahvehane ve bar gibi işletmelerin kapalı yerlerinde tütün ve diğer tütün ürünlerinin tüketimi yasaklanacaktır.  Dolayısı ile bu tür mekânların kapalı ve büyük ölçüde kapalı alanlarında tütün ve tütün ürünleri tüketilemeyecek olup, nargile cafelerinde kapalı mekanlarda nargile dahil tütün ve tütün ürünleri tüketilmeyecektir.

41.  Bitkisel nargile kullanım yasak mıdır?
Tütün kullanımının yasaklandığı pek çok ülkede kapalı ortamlarda nargile kullanımı tartışma konusu olmuştur. İngiltere ve bazı Arap ülkeleri dâhil birçok ülkede bu ürünler yasak kapsamında değerlendirilmektedir. Ülkemizde de 19 Temmuz 2009 tarihinden itibaren lokantalar, kahvehaneler, kafeteryalar, birahaneler gibi nargile içilen mekânlar da Dumansız Hava Sahası kapsamına alınacaktır. Tütün ürünü içeren geleneksel nargile gibi bitki özlü nargile de insan sağlığına olan zararlı etkileri, geleneksel nargile ile olan benzerliği, denetimlerde bunun ayrımının güçlüğü ve gençleri tütün ve tütün ürünleri kullanımına teşvik etmesi nedenleriyle Kanun kapsamında değerlendirilecektir. Ayrıca 4207 sayılı Kanunun 3 üncü maddesinin 14 üncü fıkrasında “tütün ürünlerine benzeyecek veya markasını çağrıştıracak her türlü ürünün üretilemeyeceği, dağıtılamayacağı ve satılamayacağı” ifade edilmektedir.

42. Sigara bıraktırma konusunda Bakanlığımızın çalışmaları nelerdir?
Sigarayı bırakmak isteyen vatandaşlarımız Bakanlığımıza bağlı tüm birinci basamak sağlık kuruluşları ile ikinci basamakta faaliyet gösteren sigara bırakma polikliniklerine başvurabilirler.
Sigarayı bırakmak isteyen vatandaşlarımızın bilimsel olmayan yöntemlere itibar etmemesini, hekimlerden yardım talep etmesini öneriyoruz.

43. Denetim ekipleri ile ilgili bilgi verir misiniz?
Valilik görevlendirmesi ile 81 ilde 1571 denetim ekibi oluşturulmuştur.  Bu ekiplerde toplam 4167 kişi görev yapmaktadır. Bunların 1287’si Sağlık Müdürlükleri personeli,  888’i Emniyet Müdürlüğü personeli,  943’ü Belediye personeli, 1049’u diğer kamu kurumları personelinden oluşmaktadır.
Bu ekipler belirli bir plan dâhilinde düzenli olarak, ayrıca şikâyet gelmesi halinde derhal Kanun ihlâlinin olduğu yere giderek olayla ilgili tutanağı tutacaktır.
Denetim ekipleri dışında Kanun ile kendilerine sorumluluk yüklenen tüm kurum ve kuruluşlar da sorumluluk alanları ile ilgili denetim çalışmaları yapabilecektir.

44. Denetim ekiplerince şimdiye kadar kaç denetim yapıldı, denetleme sonucunda kesilen ceza miktarı nedir?
Haziran 2009 Denetim Sayısı Düzenlenen Tutanak Sayısı Ceza Sayısı Uyum Yüzdesi
(%)
Kamu Binası 30.388 1.697 143 94.2
Özel Hukuk Kişisine
ait İşletme 43.403 8.471 178 81.5
Toplu Ulaşım Aracı 7.511 607 2 91.6
TOPLAM 81.302 10.775 323 86.75

45. Kanun ihlalini ispata yarayan bilgi, belge ve deliller nelerdir?
Sorumlu birimlerce usulüne uygun olarak tanzim edilen tutanak ve/veya olay raporu,
Varsa ihbarda bulunan şikâyetçinin veya diğer kişilerin beyanlarını içeren tutanak,
İspata yarayan görsel dokümanlar.

46. Vatandaşlar şikâyetlerini nerelere iletebilecekler?
Vatandaşlarımız şikâyetlerini, kolluk kuvvetlerine (polis 155, jandarma 156), zabıtaya (153), DUMANSIZ HAVA SAHASI İRTİBAT MERKEZLERİNE (Telefon numaraları internet sitemizde mevcut) ve ALO SABİM 184’e iletebilirler.

47. Üniversitelerde sigara satılacak mı?
Kanunen sağlık, eğitim ve öğretim, kültür ve spor hizmeti verilen yerlerde tütün ürünlerinin satışı yapılamaz.

48. Kapalı mekânının bir yan yüzeyi açılıp bahçe ile ilişkilendirilen eğlence mekânları ve lokantaların durumu ne olacak?
Açık alanlarında tütün mamulleri kullanılan işletmelerde kapalı alanlara tütün dumanı geçmemesi için tedbirler alınacaktır.

49. İşyerimin önünde üzeri tente ile kapatılmış ama yanları açık alan kapalı alan mıdır?
Hayır, burası açık alandır. Kapalı alan olabilmesi için sadece üzerinin kapalı olması gerekmez, yan yüzeylerinin de yarısından fazlasının kapalı olması gerekir.

50. Sigara paketleri üzerine resimli sağlık uyarıları konulacak mı?
Evet, 1 Ocak 2010 tarihinden itibaren Türkiye’deki sigara paketleri üzerinde resimli sağlık uyarıları yer alacaktır.

51.  Nerden daha fazla bilgi edinebilirim?
Daha fazla bilgi için www.havanikoru.org.tr sayfasını ziyaret edin veya İl Sağlık Müdürlüklerine başvurun.
 

« Geri

Diğer Haberler

Dünya Kanser Günü
Sağlık Sektöründe Ücret Gaspı İddiası
İstanbul’da Sigara İçenlere Ceza
İşsizlere Sağlık Hizmeti 10 Güne İndi
Kemik İliği Ve Kök Hücre Nakli Hayat Kurtarıyor
Sağlık Hukuku Eğitim Programı
Sigarasız Yaşama Adım Atın
Dünya Psiko-onkoloji Kongresi’ne Türk Başkan
Sağlık Masası HaberTürk`te
Sağlık Turizmi İçin Site Kuruldu
Sağlıkçılardan Greve Destek
Kamunun Sağlık Harcamaları Arttı
Gül, Tam Gün’ü Onayladı
Tam Gün Yasalaştı
Sağlık Çalışanları Eylem Yaptı
Doktorlar Salı Günü İş Bırakıyor
Doktorlar, Tam Gün Yasası`nı Protesto Etti
Sağlık Yöneticileri Zirvesi 2010
Sezaryen Oranları Tüm Dünyada Artıyor
Kadın Ve İşlevsel Üroloji Kongresi Yapıldı
Acil Servislere Renk Geliyor
Tüp Bebekte Embriyo Transferine Sınır
Türkiye’nin Sağlık Haritası Çıkarıldı
Hastane İnfeksiyonları Kongresi 2010
1000 Tüberkülozlu Mikrop Yayıyor
Onkoloji Kongresi Antalya’da Düzenleniyor
Organ Bağışı İçin Kampanya
Böbrek Hastalığında Risk Faktörleri
Beyin Ölümüyle İlgili Umut Tacirliği
Tüp Bebekte Babanın Kim Olduğu Önemli
İşsize Sağlık Hakkı Yeniden 100 Gün
TPD: Eşcinsellik Sağlıklı Bir Durum
2 Milyon Doz H1N1 Aşısı Yapıldı
Kök Hücre Kongresi Yapıldı
14 Mart Tıp Haftası Eylemle Geçecek
Suya Sabuna Dokunun Kampanyası
TTB’den Cezaevleri Sağlık Raporu
Dünya Kadınlar Günü’nde Meme Sağlığı Paneli
Hastaya Son Dönem Desteği
Danıştay, Özel Dişhekimine Sevk Yolunu Açtı
Psikiyatristlerden Silahsızlanma Çağrısı
Yabancının Spermiyle Tüp Bebek Yasaklandı
Ağız-Diş Sağlığı Haftası
9. Üroonkoloji Kongresi Yapıldı
10. Ulusal Romatoloji Kongresi
Akciğer Kanseri Sempozyumu Pamukkale’deydi
Domuz Gribin’den Ölüm 112’ye Çıktı
Medikal, Yeni Saatinde İzleyicilerle Buluşuyor!
3. Prevantif Onkoloji Sempozyumu
Antalya’da 3 Kongre Birarada
Gripten Ölüm Sayısı 93 Oldu
Havuç, Sigara İçenlerde Kanser Nedeni!
Sağlık Bakanı’nın Hem Kızı Hem Oğlu Domuz Gribi Oldu
Evde Bakım Elemanları Sertifika Aldı
Sahte Dişhekimi Can Aldı
Gripten Ölenlerin Sayısı 73 Oldu
Diyabet Sohbetleri Programı Başladı
Domuz Gribinde 20 Ölüm Daha
TTB, Pandemik İzleme Kurulu Oluşturdu
PET/BT Sempozyumu Erzurum’da
Sağlık Bakanlığı İddiaları Yanıtladı
El Dezenfektanları Göze Zarar Veriyor
Sporda Beslenme Sempozyumu
Dünya AIDS Günü Renkli Etkinliklere Sahne Oldu
Sigara İçen Cezasını Ödedi
Behçet Hastalığı Kongresi İstanbul’da
Gebelere Uygulanan Aşı ABD`den Değil
Domuz Gribinden Ölüm 415`e Yükseldi
Diyabet Tedavisindeki Gelişmeler
Domuz Gribinden Ölüm 353`e çıktı
6 Yetişkinden Biri Kronik Böbrek Hastası
20. Ulusal İmmünoloji Kongresi Yapıldı
GSK: Kanada’daki Aşının Türkiye’deki İle İlgisi Yok
Domuz Gribinden Ölüm 241`e Yükseldi
Hematoloji Uzmanları: Yeni Kan Kanunu Sıkıntı Yaratacak
Gripten Öüm 195’e, Aşı Yaşı 50’ye Çıktı
HIV/AIDS Dünyada Azalıyor, Türkiye’de Artıyor
Kadına Yönelik Şiddet Artıyor
Aile Hekimliği Hizmeti
1 Aralık Dünya AIDS Günü
Sporda Beslenme Stratejileri
Domuz Gribi’nden Ölenlerin Sayısı 161’e Çıktı
24 Yaş Altındakilere Ücretsiz Aşı
Kapalı Alanda Sigara Yasağından Taviz Yok
Gripten Ölenlerin Sayısı 296
Sağlık Bakanlığı’ndan "Bisfenol A" Açıklaması
Sağlık Bakanlığı`ndan `Domuz Gribi` Haberine Açıklama
İstanbul`un Aile Hekimleri Belirlendi
Pakistan’a Sağlık Yardımı
İstanbul’da Göz İltihabı Salgını
Hangi Tıp Kongresi Ne Zaman?
TPD: Silahlanmayı Durdurun
Domuz Gribi Salgın Alarmı Sonlandırıldı
Finansbank’tan Doktorlara Hizmet
Sağlık Bakanlığı`ndan Basın Toplantısı
"Emniyet Kemeri Hayat Kurtarır!"
Batı Nil Virüsü 3 Can Aldı
Sağlık Bakanlığı’ndan Kas Hastalığı Açıklaması
İstanbullular`a Sıcak Hava Uyarısı
Otizmli Çocuklara Destek Gecesi
Sağlık Bakanlılığı`ndan Domuz Gribi Aşısı Açıklaması
TTB`den Sağlık Bakanını Protesto Eylemi
Danıştay, Tam Gün Yasası’nın Yürürlüğünü Durdurdu
Sigara Yasağı Sağlık ve Para Olarak Geri Döndü
Kolon Kanseri Bilinçlendirme Kampanyası
Biber Hapı Nedir?
Böbrek Sağlığı Otobüsü Yola Çıktı
Kurbanlık Alırken Nelere Dikkat Etmeli?
HPV`den Korunun Kampanyası
Kardiyologlar İstanbul’da Buluşuyor
Güzellik Merkezi Sayısıyla ilgili Açıklama
01 Ekim Dünya Yaşlılar Günü
Jinekologlar, Hekime Saldırıyı Kınadı
Sezen Aksu Pankreas Ameliyatı Oldu
12 Diyabet (Şeker) İlacı Toplatılıyor
12. Ulusal İç Hastalıkları Kongresi
Marja Putkisto, Türkiye’ye Geliyor
Eczacılardan Pakistanan’a Yardım
Philips, Türkiye’nin Sağlık Haritasını Açıkladı
Alzheimer Çağrı Merkezi 1 Yaşında
7. Hepato Gastroenteroloji Kongresi Yapılacak
Meme Kanserinde Erken Teşhisin Önemi Vurgulandı
Ortopedi Ve Travmatoloji Sempozyumu
Aktarlardaki Kozmetik Ürünlere Denetim
İstanbul`da Aile Hekimliği Uygulaması
10 Eylül İntiharı Önleme Günü
19. Anadolu Psikiyatri Günleri
Ebelere Doğuma Hazırlık Kursu
7. Ulusal Hemofili Kongresi Yapıldı
8’inci Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi
Dünya Çölyak Günü’nde Hastalığa Dikkat Çekildi
Hipertansiyon TIR’ı 3. Kez Türkiye’nin Tansiyonunu Ölçüyor
Hemşirelik Haftası Etkinliklerle Kutlanıyor
8. Ulusal Jinekoloji Ve Obstetrik Kongresi
Göbekli İnsanlar Sağlık Sorunu Yaşıyor
Türk Kardiyoloji Derneği Yeni Yönetimini Seçti
TKD’den Üç Toplantı Birarada
Tam Gün Yasası İptal Edildi
Sağlık Bakanlığı`ndan Zayıflama İlacı Uyarısı
Nöropatik Ağrı İçin Kampanya
9. Uluslararası Nükleer Onkoloji Kongresi
7. Metabolik Sendrom Sempozyumu
Kanser Uzmanları İstanbul’da Buluştu
100 Hastadan 10’u Enfeksiyona Yakalanıyor
Kanserli Hastalar Kongresi Yapıldı
Kansere Karşı El Ele
Kamu Hastanelerinde Özel Odaya Ek Ücret Alınmayacak
Domuz Gribi Nedeniyle Ölenlerin Sayısı 30’a Yükseldi
Obeziteye Bağlı Kanserde Artış
TAJEV, Güneydoğu’da Halkı Bilgilendirdi
İstanbul, 1 Kasım’dan İtibaren Aile Hekimliğine Geçiyor
Beş Erkekten Biri Erken Boşalıyor
Yaşlı Ve Hasta Bakımı Eğitimi
Türkiye’nin Tıbbi Görüntüleme Cihazı Haritası
Sağlık Bakanlığı: Ölüm Nedeni Aşı Değil
Sağlıkta Performans Yönetmeliği Eleştirildi
Türkiye’nin Cerrahları Ankara’da Buluştu
Geriatri 2010 Kongresi’nde Yaşlılığa Dikkat Çekildi
Engeller, Sınırlar Kalktı, Uluslararası Gülen Çocuk Şenliğinde Buluşuldu
Sigara İçmek Çirkindir, Çirkinleştirir
46. Diyabet Kongresi Antalya’da Başladı
11. Ulusal Ağrı Kongresi Yapıldı
Hepatit Otobüsü Halkı Bilgilendiriyor
Hipertansiyonun Tır’ı Tuzu Süpürdü
Hepatit B Virüsü Taşıyıcılığı Azalıyor
Her İlde Diyabet Merkezi Açılmalı
50 Bin Kişi Organ Bekliyor
2 Bin Uzmandan Antalya`da Diyabet Zirvesi
Türkiye`de Diyabette Çözümler
Sağlık Bilişimi Yöneticileri Semineri
Yumurta Dondurma Yöntemi Türkiye’de de Uygulanıyor
Sahibinden Genç Fikirler
Kalbinizde Risk Büyük, Önlem Kolay
Sigarasız Ortamlarla Gelen Sağlık
Sertleşme Sorunu İçin Kampanya
Özel Günler Araştırması
Tümör Aşıları
Sağlıklı Beslenme Haftası
Diyabet İçin Bisikletle Avrupa Turu
Dumansız Yaşam Destek Ödülü
Yeni Yöntem: Doğal Boşluk Cerrahisi
Hastanede Yangın Faciası
İstanbul`da Dişhekimleri Zirvesi
PKU`lu Çocuklara Yaza Merhaba Şenliği
II. Uluslararası Nörokardiyoloji Sempozyumu
AIDS Toplantısı İstanbul’da Yapıldı
Hepatit Otobüsü Yollarda
Domuz Gribi 38 Ülkeye Yayıldı
Çoğul Gebeliklerin Zararları
Türkiye`nin Tansiyonu
Bakan Akdağ`dan Performansa Yanıt
Kadınlara Aile Planlaması Kampanyası
Çocuklar Gıda Güvenilirliğini Öğreniyor
Domuz Gribinde Ölüm 40`a Yükseldi
İki Tıp Fakültesi GöREV`DE...
Avrupa Obezite Kongresi İstanbul’da
Jinekoloji Kongresi`nde Fotoğraf Sergisi
El Yıkama Zili Projesi Başladı
Hastanelerin Kurumsal Sorumluluğu Tartışılacak
2010 Dünya Akciğer Sağlığı Yılı
Avon’la Sağlığa Yolculuk Tırı Yola Çıktı
TÜSİAD`dan Tıp Turizmi Raporu
Diş Macunu Tüketimi Arttı
Ücretsiz Domuz Gribi Aşısı
Delici Ve Yakıcı Ağrınız Varsa Dikkat!
Alzheimerlılar`ın Yakınlarına Psikolojik Destek
Diyabet 2020 Projesi
Ulusal Beslenme Platformu Kuruldu
Pozitif Yaşam Derneği 4 Yaşında
Eczacılardan Radyo Havan
İlk Yardıma İlk Adım
Hemşire Kene Yüzünden Yaşamını Yitirdi
Sağlığa Emek Verenler Ödüllendirildi
Yeni Yılda Sağlıklı Armağanlar
Erkek Erkeğe Sağlık Konuşuyoruz
İlaç Yolsuzluklarına Karşı Eczacılardan İstek
Ünlülerden Kalp Sağlığına Destek!
Cinsel Sorunları Doktora Nasıl Anlatmalı
Cinsel Sorunlar ve Ruh Sağlığı
Diyabetli Hastalar Arasında Yarışma
Şizofren Hastaları Arasında Yarışma...
Kanser Hastalarında Ruhsal Problemler
Organ Bağışı Ve Nakli Ödülleri
Hipertansiyon ve Tuz Tüketimi İlişkisi
Ekonomik Kriz ve Ruh Sağlığı
Havaalanlarında Ani Kalp Ölümleri Önlenecek
Medikale Ödül
HIV Pozitiflere Özen Gösterilmiyor
Yılın Sağlık Programı: Medikal
Doktorlara Endoskopi Eğitimi
Hepatit B İle Savaş İçin Kampanya
Yaşlı Ruh Sağlığı`na Dikkat Çekildi
12 Ekim Dünya Artrit Günü
İstanbul Eczacı Odası Yeni Başkanını Seçti
Kadın Sağlığı İçin Kampanya
Çocuğunuz İçin En Güvenli Anaokulu Hangisi?
12. Dünya Halk Sağlığı Kongresi
Beyin Sinyalleriyle Cihazlar Harekete Geçirildi
Avrupa Anatomi Kongresi İstanbul’da
Akciğer Kanseri Sempozyumu
Çocuklara İlk Yardım Eğitimi
Tiroid Farkındalık Haftası
Meme Kanserinde İleri Evre
Kanserde Hedefe Yönelik Tedavi
Eşi İşsiz Kalan Kadınlar Depresyona Giriyor
Sağlık Bakanı’ndan Domuz Gribi Uyarısı
Türk Kadını Cinsel Yaşamında Mutsuz!
Hastane Dergisi Sağlık Yönetimi Ödülleri Sahiplerini Buldu
Tam Gün Tasarısına Hekimlerden Tepki!
Krize Ruhsal Destek Projesi!
Hipertansiyon Tır’ı Yola Çıkıyor!
Aşı Ol, 11 Hastalıktan Korun!
Beyazıt Öztürk Halka Hepatiti Anlatacak
İstanbul`da Organ Bağışları Artıyor!
Lösemi Tedavisinde Uzman Sıkıntısı
Sağlık Bakanı Akdağ’dan Özel Hastaneleri İlgilendiren Açıklamalar
Hepatit B’den Aşıyla Korunun
Felçlilere Kök Hücre Umudu
İstanbul`daki Okullar Dezenfekte Edilecek
İstanbul`da Domuz Gribinde Son Durum
İstanbul Ve Ankara’da Domuz Gribi
Sağlık Bakanlığı`ndan Domuz Gribi Açıklaması
Diyarbakır`da Okullar Bir Hafta Tatil
Domuz Gribi Nedeniyle Diyarbakır’da 2 Okul Tatil
“Domuz Gribi Aşısının Yan Etkisi Her İnsanda Farklıdır”
Kızamıkçık Aşısının Önemi
"Paran Yoksa Muayene De Yok"
Domuz Gribi Vakası 16`ya Yükseldi
Kadınların Meme Kanseriyle Mücadele Yürüyüşü
Domuz Gribi Nedeniyle Okul Kapatıldı
Kadın Doğumcular G.Afrika’da Buluştu
Bugün RA Günüm
Ücretsiz Diş Muayenesi
Ruh Sağlığı Yasası Çıkartılmalı
Nükleer Tıp Alanındaki Sorunlar
Kadınlarda Yumurtaların Dondurulması
Cerrahpaşa ve İstanbul Tıpta G(ö)REV
Domuz Gribi Aşısı Tartışılıyor
Domuz Gribinden 4. Ölüm
Enerji İçecekleri İle İlgili Açıklama
Domuz Gribinde 27. Ölüm
Domuz Gribi 2 Can Daha Aldı
2 Kişi Daha Hayatını Kaybetti
Domuz Gribinde Ölü Sayısı 19`a Çıktı
Glokom Tır’ı Yola Çıkıyor
Eczacılar İlaç Fiyatlarına Tepkili
Başbakan Aşı Olmayacak
Domuz Gribi Nedeniyle Türkiye`de İlk Ölüm
Domuz Gribinden Ölenlerin Sayısı 6’ya Yükseldi
Ankara`da Okul ve Dershaneler Tatil
Domuz Gribi Aşılaması Yarın Başlıyor
Uykuda Solunum Bozuklukları Sempozyumu
Domuz Gribinden 3. Ölüm
Manisa’daki Domuz Gribi Vakası
Domuz Gribi Aşılarının Testi Tamamlandı
Ağrı Ve Mardin’de Domuz Gribi
Sağlık Bakanı Recep Akdağ: 5 Ay Öpüşmeyin
Domuz Gribi Aşılaması Kasım Sonunda
Estetik Dişhekimliği Kongresi İstanbul’da Yapıldı
Domuz Gribinden 11. Ölüm
Kalp Yetmezliğinde Kök Hücre Tedavisi
Sigara Yasağına Sağlık Meslek Odalarından Destek
Küvöz Yokluğu İkizleri Ayırdı
ALS Ve Alzheimer`da Kalıtımın Rolü
Ekonomik Krize Ruhsal Destek
Gençlerde Diyabet Arttı
Enfeksiyona Bağlı Bebek Ölümü Yok
Türkiye`nin Tansiyonu Ölçüldü
Erkek Erkeğe Sağlık Konuşuyoruz Kampanyası
Domuz Gribi Aşısı Kime Yapılmalı
Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni 2013’te Açıyor
Hastaneler Depreme Dayanıklı mı?
Oruç Tutanlara Sağlıklı Beslenme Önerileri
MEMEDER’e Ödül Yağıyor
‘Diyabeti Durduralım” Projesinin Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
Kanserle Mücadele Devlet Politikası Olmalı
YGS’ye Alınmayan Diyabetli Genç Hakkında Açıklama
Nefret Suçları Yasa Kampanyası
Yüz Nakli Yapılan Uğur Acar, İlk Kez Konuştu
Özel Özürlü Bakım Merkezlerinin Hizmet Standardı Tartışıldı
Hipertansiyon TIR`ı 31 Bin Kişiye Ulaştı
Prostat Hastalıklarında Artış
Alzheimer Çağrı Merkezi
Yaşlılıkta Depresyon ve Kaygı
Domuz Gribi Aşısı Piyasada Satılmayacak
SGK’lıların Muayene Ücretleri Arttı
Grip Günü`nde "Aşı Olun" Uyarısı Yapıldı
İç Hastalıkları Kongresi
Kalbinle Çalış, Danset, Spor Yap
Kalbini Sev, Değerini Bil
Eczacılık Kongresi İstanbul’da
Aile Hekimlerinden Çağrı
Sağlık Bakanlığı ve Türk Telekom’dan Teknoloji İşbirliği
Kalbinizi Koruyun, İçinde Sevdikleriniz Var
Prostat Hastalıkları İçin Kampanya
Ekmekteki Tuzda Hipertansiyon Riski
Dünya Eczacıları Türkiye`de Buluştu
8 Eylül Dünya Fizyoterapistler Günü
HIV/AIDS Toplantısı Antalya’da Yapıldı
Kronik Böbrek Hastalığı Araştırması
10. Ulusal Talasemi Gençlik Kampı
Bir Günde 6 Kişi Öldü
Dişhekimleri İsyan Etti
3. Üreme Tıbbı Derneği Kongresi
37. Ulusal Hematoloji Kongresi Yapıldı
13. Dünya Psiko-Onkoloji Kongresi Türkiye’de Düzenlendi
32. Ulusal Radyoloji Kongresi
10. Üroonkoloji Kongresi Antalya’da
33. Avrasya Maratonu’nda Yaşlı Hakları İçin Koştular
Asistan Hekim Kurultayı Düzenlendi
Diyabette Cerrahi Tedavi Mümkün Mü?
Diyabetli Çocuklara Çizgi Film İle Eğitim
HIV/AIDS’e Dikkat Çeken Sergi
Dünya Ruh Sağlığı Günü
Bilim İlaç, Avrupa Kalite Büyük Ödülü’nü Aldı
Evde Sağlık Hizmetleri
Okulda Diyabet Programı
13. Ulusal İç Hastalıkları Kongresi
Aile Hekimleri Yönetmeliklere Tepkili
Bakanlıktan Manyetik Bileklik Uyarısı
Meme Kanseri Etkinlikleri
Okullarda Diyabet Ve Şişmanlık Eğitimi
Sağlık Sektöründe Sosyal Medya Konferansı
12 Ekim Dünya Artrit Günü
Diyabete Dikkat Çekmek İçin Yürüdüler
Yedinci Hepato Gastroenteroloji Kongresi Antalya’da Yapıldı
AIDS Günü’nde Kırmızı Kurdele
Öğretim Üyelerinin Performans İsyanı
Diyabetliler “Diyabet Parlamentosu”nda Sorunlarını Anlattı
Şizofrenide İşlevsellik Ulusal Uzlaşı Raporu
Diyabetle Tatlı Yaşam Yarışması
Sağlık Bakanlığı’ndan Maytap Açıklaması
2. Akdeniz Onkoloji Forumu Düzenleniyor
Van’da Diyabetli Hastalar İçin Afet Yardım Çadırı Kuruldu
Dünya Diyabet Haftası Etkinlik Programı
Deprem Sonrası Bulaşıcı Hastalık Riski
İlaç Fiyatlarında Yüzde 6 İndirim
Kurban Kesiminde Dikkat Edilecek Sağlık Kuralları
Aile Hekimliği İstanbul’da 1. Yılında
47. Psikiyatri Kongresi Yapıldı
22. Ortopedi Kongresi Başladı
Radyologlar, Hastanelerdeki Eğitimden Endişeli
Türkiye’de Her 100 Kişiden 2’si Sedef Hastası
10. Üroonkoloji Kongresi Antalya’da Yapıldı
Otizmliler İçin Eğitim Portalı Açıldı
Sağlık Bakanlığı’ndan Kobay Haberine Açıklama
Şizofrenide Psikoterapi Tartışması
13. Dünya Psiko-Onkoloji Kongresi’ne Türk Başkan
Anksiyete Kongresi Girne’de Yapılacak
Diyabeti Durduralım Projesi
Yeni Hedef Acil Servisler
“Acil Vakalarda 112 Acil’i Arayın”
HIV Pozitiflerin Ameliyat Koşulları
Diyarbakır Diyabetli Çocuklar Kampı
Muayenehane Yönetmeliğine Yeniden Düzenleme
Ultra Maraton’da Diyabet Çadırı
4. Dünya Hepatit Günü
Profilo’dan TOÇEV’e Destek
Hastane Bahçesinde Eylem
Estetik Derneği’ne Yeni Logo
Bedensel Engellilere AdaEv Projesi
`32 Yıllık Ömrü Olan Mutlu İnsanların Yaşadığı Ülke` Fotoğraf Sergisi
Aile Hekimliği Uygulamasına Tepki
Eczanen Burada Servisi
Sıcak Havalarda Sağlığa Dikkat!
Tıp Kongreleri Eylül’de Başlıyor
Fotoğrafçı Gözüyle Kalp Nakli
Grip Platformu Oluşturuldu
37. Ulusal Hematoloji Kongresi
Dünya Yürüyüş Günü
10. Üroonkoloji Kongresi
Ordulular’a Diyabet Eğitimi
Aferez Nedir, Nasıl Uygulanır?
Karaciğer Yağlanması Kansere Dönüşür Mü?
Medikal`den Organ Nakli Özel Programı
Dünya Kalp Günü Yürüyüşü
Psikiyatri Güz Okulu Bolu’da
Likya Yolu Ultra Maratonu Başladı
Kameralı Belfıtığı Cerrahisi Kursu
Türk Bilim Adamlarından Kemoterapi Yazılımı
Dünya Korunma Günü Kutlanıyor
Onkoloji Kongresi Kasım’da İstanbul’da
Dünya Alzheimer Günü’nde Hastalığa Dikkat Çekildi
Alzheimer İçin 40 Işık - 40 Hayat Projesi
Endoskopik Kafatası Ameliyatı Kursu
6. Ulusal Anksiyete Kongresi Girne’de Yapıldı
1. Kök Hücre Kongresi Düzenleniyor
HIV Değil Önyargı Öldürüyor
Dünya Kuduz Günü
Tıp Dünyası Yüz, Kol ve Bacak Nakillerini Tartışıyor
Sağlık Bakanlığı’ndan Uyarı
Mutlu Olmak Yerine Çekici Olmayı İstiyoruz
Türkiye’de Bebek Ölüm Hızı Dünya Ortalamasının Altında
Böbrek Hastalıklarındaki Artış Alarm Veriyor
Dünya Böbrek Gününde Dev Tuzluk Yumruklandı
Türk Kardiyoloji Derneği’nden Araştırma Makalelerine Ödül
Saç Kozmetik Ürünleri İçin Uyarı
Sağlık Bakanlığı`ndan Kanser İlaçları Açıklaması
Meme Kanserini Yenen Hastalar Anlattı
Kompozit Doku Nakli Bilimsel Danışma Kurulu Tutanağı
SGK Sözleşmeleri ve SUT Uygulamaları Masaya Yatırıldı
28 Şubat “Nadir Hastalıklar Günü
Yabancı Doktorlara Türkiye’de Çalışma İzni Verilmeli Mi?
Akciğer Kanseri Tedavisinde Yeni Gelişmeler
Aşırı Adet Kanamalarına Dikkat!
Okulda Diyabet Programı 10 Milyon Kişiye Ulaştı
Türkiye`nin Diş ve Ağız Sağlığı Profili
Sağlık Bakanlığı’ndan Bitkisel Ürün Açıklaması
Nadir Hastalıklar Sempozyumu
İstanbul Sağlık Hakkı Meclisi Kuruldu
Gazeteci Nevval Sevindi: `2012 Yılı Kadın Kanserleri Yılı`
Kansere Anadolu Mutfağından Tavsiyeler
Yemekte Denge Eğitimi Başladı
Hekimler Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ı İstifaya Çağırdı
Sorular ve Yanıtlarla Göz Hastalıkları
Türk Kardiyoloji Derneği Yeni Kurullarını Seçti
Sedef Hastaları Kendilerini Dışlanmış Hissediyor!
Sahte Ürün Nasıl Anlaşılır?
101. Dünya Dişhekimleri Kongresi İstanbul`da Yapılacak
İstanbul Tabip Odası Tıp Bayramını Kutluyor
Parkinson Hastalığının Etkilerini Azaltmak Mümkün
Gönüllü Verici Sayısı Çok Az!
Sağlık Bakanlığı YÖK`e Suç Duyurusunda Bulundu
Türk Diyabet Cemiyeti Başkanı Değişti
Kolon Kanserini Yenen Hastalar Biraya Geldi
Tuzu Kısmak Felci Önlüyor
Hacettepe Üniversitesi’nin Kompozit Doku Nakli Ruhsatı İptal Edildi
Yeryüzü Doktorları, Bakü’de Psikiyatri Hastalarını Muayene Etti
Nurseli İdiz Bipolar Bozukluk Hastalığını Anlattı
Sağlık Bakanlığı Tıp Bayramı Ödüllerinin Sahipleri Belli oldu
Münir Özkul Taburcu Oldu
Akromegali Tedavi Edilebilir Bir Hastalık
Sağlık Bakanlığı’ndan Kolestrol Açıklaması
Verem Savaşı Haftası
Alo 182 Sistemi Başladı
Ünlülerin İyileşme Öyküleri Medikal’de...
Karbonmonoksit Zehirlenmesi
Vatandaşların Kamu Hastanelerine Borçları Silindi
İstanbul`daki Kamu Hastaneleri Yenileniyor
Avon’dan Doktorlara Amerika’da Burs
15 Ünlü Kadından Meme Kanseriyle Mücadeleye Destek
Sağlık Bakanlığı’ndan Deli Dana Açıklaması
Akılcı İlaç Kullanımı Ve HIV/AIDS Sempozyumu
Sağlık Bakanlığı’ndan Sahte Meme Silikonu Açıklaması
Eczacılar İlaç Fiyatlarına Tepkili
Sağlık ve Sigorta Yöneticileri Derneği Kuruldu
Kolesterol Tartışması Sürüyor
HIV/AIDS İlaçlarında Fiyat Artışı
Onkoloji Enstitüsü 7. Sempozyumu
Kolesterol Gerçeği Tartışılıyor
İstanbul’da Sağlık Kurumları Depreme Karşı Güçlendiriliyor
Kolesterol İlaçları Yararsız Mı?
Medline, Vodafone İşbirliği ile Mobil Sağlık Hizmeti Sunacak
Türkiye’de İlk Tam Yüz Nakli Yapıldı
2012 Anneler Okulu Projesi Toroslar’da
Bakanlıktan Kozmetik Ürün Açıklaması
Onkoloji Konferansları Başlıyor
Hareketsiz Yaşam Sağlığı Bozuyor
Doktorlar Sesleriyle Rapor Yazabilecekler
Yeni İlaç Protokolü İmzalandı
Eczacılar Miting Düzenliyor
Sağlık Bakanı Akdağ Tam Gün Mesai Ve Muayenehaneler Konusunda Ne Dedi?
Kan Bağışında Teknoloji Devri
5. Hematolojide Yeni Eğilimler Sempozyumu
Sağlık Bakanlığı’ndan Saç Kozmetiği Uyarısı
Aile Hekimlerine Özel Bilgi Servisi
Sağlık Bakanı Recep Akdağ Medikal`e Konuk Oluyor
Sağlıkta Yeni Dönem Sempozyumu
TTB, Tüberküloz Raporu Hazırladı
Kadınlar Sağlığına Ne Kadar Önem Veriyor?
Deniz Minerallerinden Dermokozmetik Ürünler
Turkcell Blog Ödülü Pozitif Günlük’ün
Estetik Cerrahlardan Botoks Açıklaması
HIV İle Yaşayanlar Pek Çok Alanda Dışlanıyor
Tüp Bebek Tedavisinin Ayrıntıları Anlatıldı
Prevantif Onkoloji Sempozyumu
Ulusal Diyabet Stratejisi Hazırlandı
Göz Ameliyatlarına Ara Verildi
İç Hastalıkları Uzmanları e-Kongre’de Buluşuyor
Avon’dan Meme Kanseri Sergisi
Okul Ruh Sağlığı Projeleri Yarışması
Silahlanmayı Durdurun
Pfizer`den Sanal Ortamda Romatoloji Kongresi
“Sağlıklı Buluşmalar”da Diyabet Anlatıldı
Acil Sağlık Hizmetleri Sempozyumu
Özürlüler İçin Sağlık Hizmet Sunumunda Yeni Düzenleme
Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Raporu Açıklandı
Kişisel Sağlık Takip Sistemi Türkiye’de
HIV Hepimizi İlgilendirir
Sağlık Bakanlığı`ndan AIDS Paneli
AIDS Günü 2010 Teması: Evrensel Erişim
TPD’den Nöbet Ertesi İzin Hakkına Destek
AIDS Fotoğraf Sergisi Açılıyor
Sağlık Bakanlığı’ndan BPA’lı Biberon Açıklaması
Aile Hekimleri Federasyonu’nda Yönetim Değişikliği
100 Yaşını Devirmenin Sırları Sergisi
Sağlık Bakanlığı Tasarruf Etti
Muayenehane Yönetmeliği Durduruldu
Kadın Kalbi…
Bakanlık’tan Sigara Bırakma İlacı Açıklaması
Hematoloji Kongresi`nde Neler Konuşuldu?
Türkiye’nin Yüzde 5.2’si Hepatit B Hastası
SGK`dan Diyabet Hastalarına Şeker Ölçüm Çubuğu Darbesi
Kansere Mikroçip İle Tedavi
16 Ocak Hijyen Günü Etkinliği
Aile Hekimliği `nin Ele Alındığı Bir Toplantı Düzenlendi
Sigara Bıraktıran İlaç Açıklaması
13. Ulusal Perinatoloji Kongresi Gerçekleşecek
Sağlıkta Sosyalleştirmenin 50. Yılı
Avrupa Üreme Derneği 2012 Toplantısı İstanbul’da
Hipnoz Ve Hipnoterapi İçin Yasal Düzenleme Yapılması İsteniyor
Aile Hekimliği Yönetmeliğinde Değişiklik
Türk Girişimsel Radyoloji Derneği’nden Pankreas Tümörüyle İlgili Açıklama
“Tıp Fakültelerinin Geleceği Karartılıyor”
2. Gıda Güvenliği Kongresi Yapıldı
Ruh Sağlığı Çalışanları Görev Tanımlaması
Evde Ruh Sağlığı Tedavisi
Diyabetli Çocuklar İçin Çağrı
TURKRAD2010 Kongresi Kasım’da
Yeşilay Başkanını Seçti
El Yıkama Kampanyasının İkinci Dönemi Başladı
Kemik Okulu Projesi Türkiye’ye Yayılıyor
11. Ulusal Romatoloji Kongresi Yapıldı
İstanbul`da Aile Hekimliği Uygulaması 1 Kasım’da Başlıyor
26. Ulusal Kardiyoloji Kongresi İstanbul’da Yapılıyor
32. Endokrinoloji Ve Metabolizma Kongresi Yapıldı
18 Ekim Dünya Menopoz Günü
01 Aralık Dünya AIDS Günü Etkinlikleri
Mavi Bisiklet Caddebostan’da
Hikayeni Gönder Kampanyası
Kanseri Yakalayın, Yakalanmayın
14 Ekim Dünya Spirometre Günü
Yeşilay, Yeni Yönetim Kurulu Üyelerini Seçti
Kız Kulesi’ne Pembe Aydınlatma
Kansere Karşı Zafer Sergisi
Yeşil Kart Sahiplerine Özel Hastanede Yoğun Bakım Tedavisi
Böbrek Sağlığı Otobüsü Yoluna Devam Ediyor
12. Ulusal İç Hastalıkları Kongresi
Ağrını Tanı Kampanyası Sürüyor
TJOD Genel Kurulu Yapıldı
İrem Hattat İkinci Kez Avrupa Cinsel Sağlık Birliği Başkanı Seçildi
Diş Hekimleri Sıkıntılarını Dile Getirdiler
Dr. Doğruer’den Karikatür Sergisi
Akciğer Kanseri Kongresi Yapıldı
Okulda Diyabet Projesi
Diyabet Haftası Etkinlikleri
Diyabete Destek Yürüyüşü
Diyabetle Yaşamak Belgeseli
Neştersiz Kalp Ameliyatı Yapıldı
Kemoeziyet Soruşturulacak
Romatologlardan Tam Gün`e Eleştiri
Kanser Hastaları, Evde Tedavi Edildiklerinde Daha Huzurlular
“Hareketi Hissetmek” Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı
“Et İthalatı Toplum Sağlığı İçin Tehdittir”
Meme Kanseriyle Mücadele Hikayeleri
21. Ulusal Üroloji Kongresi Başladı
Aile Hekimliği İle İlgili Merak Edilenler
36. Ulusal Hematoloji Kongresi Antalya’da Yapılacak
Solunum 2010 Kongresi Yapıldı
Öğretim Üyeleri Performans Sistemini Protesto Ettiler
Diyabet Sohbetleri Eğitimi 1600 Diyabetliye Ulaştı
Hekime Şiddet Son Yıllarda Arttı
9. Türk Alman Jinekoloji Kongresi Antalya’da Yapıldı
Hareketsizlik Kanseri Tetikliyor
3 Mayıs Dünya Astım Günü
Esra Kazancıbaşı ile Medikal, A Haber`de
“Dumansız Kampus” Projesi Başladı
Down Sendromu’na Dikkat Çemek İçin Yürüyorlar
Sağlık İçin Sağlıklı Süt İçin Kampanyası
Kolon Kanserine Karşı Harekete Geçin!
Grip Salgını Söz Konusu Değil
Bedri Baykam Ve Asistanı Yoğun Bakımda
Transplantasyon Cerrahları Çeşme’de Buluştu
Sağlık Çalışanları İş Bırakıyor
Dünya Ses Günü Etkinlikleri
13. Dünya Psiko-Onkoloji Kongresi Türkiye’de Yapılıyor
Dünya Parkinson Günü
Hematolojik Kanserler Toplantıları
Sağlık Bakanlığı Temyize Gidecek
Çocuk Kalp Sağlığı İçin...
Yalçın Menteş Sağlığına Kavuştu
Doktorlar Eylemde: Sağlık Hizmetleri Durdu
Fast Food İle Beslenme Hastalık Nedeni
Hekime Saldırıya Kınama
Bağımlılık Dayanışma Günü Etkinlikleri
Meme Yapılandırma Ameliyatı
Hekimlerden “Muayenehaneme Dokunma!” Mitingi
70 Engelli Vatandaşa Tekerlekli Sandalye Verildi
Prof. Dr. Nuri Özgirgin`e Ödül
Depresyonlu Kişilerin Yarısı Doktora Başvurmuyor
Hepatit ile Sarılık Aynı Şey mi? Sorular ve Yanıtlarla Hepatitler...
Talasemi Hastalığı Tiyatroda Anlatıldı
8. Ulusal Hepatoloji Kongresi Yapıldı
Lenfoma, Lösemi ve Miyeloid Kongresi
Kardiyoloji Derneği, Projelerine Destek Bekliyor
Akademik Geriatri Kongresi 2011
Diyabet Komplikasyonlarının SGK`ya Maliyeti
Sağlık Bakanlığı’ndan Paraben Açıklaması
Görme Engellilere Renkleri Söyleyen Yazılım
Dünya Hipertansiyon Günü’nde Futbol
“Sevgiyle Büyü Aceleci Bebek”
AIDS Mum Işığı Anma Etkinliği
Üniversiteli Gençler Kan Verdi
“Muayenehanelerimizi Kapattırmayız”
Kızamık Salgınından Kim Sorumlu?
8. Nöropatik Ağrı Sempozyumu
Kadına Şiddetin Medyadaki Sunumu Tartışıldı
Türkiye’de Kızamık Salgını Beklenmiyor
İstanbul’da Ücretsiz Kanser Taraması
Aile Hekiminizi Tanıyın
Öğretim Üyeleri Yeni Uygulamalardan Rahatsız
Kırmızı Kadın Dergisi Okurlarıyla Buluşuyor
Karadeniz Ülkeleri Kanser Toplantısı İstanbul’da Yapılacak
Obeziteyle Mücadele İçin Kilo Kontrol Hareketi Başlatıldı
MEMEDER Gençlik Komitesi Kuruldu
Dünya Böbrek Günü Etkinlikleri
Dişhekimleri İstanbul’da Buluşuyor: Haliç’ten Dünyaya
Kazım’ın Kramponları Açık Artırmada
Mısır Şekeri Zararlı Mıdır?
Oyuncu Erkan Petekkaya Bronşit Oldu
Cinsel Performans Artırıcı İlaçlara Dikkat!
Kansersiz Bir Dünya İçin İmza Kampanyası
Bakanlıktan Difteri Açıklaması
CİSED, Hekimlere Sadırılara Önlem Alınmasını İstendi
Güvenli Seks Araştırması
İstanbul’da Kızamık Alarmı
Hekimlere Saldırıdan Sağlık Bakanlığı Sorumlu Tutuldu
Sağlık Bakanlığı Yeni Personel Alacak
İbrahim Tatlıses`in Hayati Tehlikesi Kalmadı
Tatlıses Yemek Yemeye Başladı
“İyi Beslenmek, İyi Gelecek” Sergisi
24 Mart Dünya Tüberküloz Günü
8. Ulusal Hepatoloji Kongresi Haziran’da Yapılacak
Sağlık Bakanlığı: Kuş Gribine Rastlanmadı
Radyasyona Maruz Kalanların Tedavisi
Türkiye`nin Kemik Erimesi Raporu
Ücretsiz Kanser Taraması
Sertleşme Sorunu Yaşayanlar Ne Yapmalı?
Tıp Bayramı`nda Beyaz Önlük Töreni
1. Ulusal Alzheimer Kongresi Başladı
Aile Hekimliği Herkese Ücretsiz
Sanatçı Berkant Akgürgen Acil Servis`e Kaldırıldı
AKUT, Maddi Destek Bekliyor
İbrahim Tatlıses Yoğun Bakımda
Doktorlardan Çok Ses Tek Yürek Mitingi
Bir Nar, Bin Hayat Kurtarıyor
Böbreklerini Koru, Kalbini Kurtar
14 Kasım Dünya KOAH Günü
Her 4 Saniyede 1 Alzheimer Teşhisi Konuluyor
Devlet Obezite Ameliyatı Bedelini Öder Mi?
Çapa Yerleşkesinde Yıkım Başlıyor
Medikal Ürünler Fuarı Almanya`da Düzenleniyor
Yeşil Elma Maketi Taksim’de Sergileniyor
33. Ulusal Radyoloji Kongresi Başladı
Jinekologlar Yeni Başkanını Seçti
Taner Damcı Antartika Maratonu`na Katılıyor
Sosyal Ve Toplumsal Yönleri İle Hepatit B
Sağlık ve Sigorta Yöneticileri Kongre’de Buluştu
3. Tıbbi Rehabilitasyon Kongresi Ankara’da
Endokrinologlar Türkiye’de Buluştu
Diyabetliler Avrasya Maratonu`na Katıldı
İstanbul Pembeye Boyandı
Türkiye, Kan Şekeri Taramasında Dünya Rekorunu Kıracak
Türkiye Prematüre Raporu Açıklandı
Çocuklara Hepatit A Aşısı
Eczacılar, Kamu Hastaneleri Yönergesini Eleştirdi
Kan Şekeri Taramasında Dünya Rekoru
20 Kasım Dünya Sigarayı Bırakma Günü
`Sorular ve Yanıtlarla Hastalıklar` Serisi TÜYAP Kitap Fuarı’nda
Bakanlıktan Organ Bağışı Açıklaması
Dünya AIDS Günü
Hekime Yönelik Şiddette Tepki
Türkiye 1. Çocuk Kalp Sağlığı Sempozyumu
14 Kasım Dünya Diyabet Günü
Türkiye Obezite İle Mücadele İçin Yürüyor
1. Uluslararası Homeopati Konferansı
2. Kupa Terapisi Sempozyumu
Türkiye, Sigara Mücadelesinde DSÖ`nden Övgü Aldı
Down Sendromu Dostluk Yürüyüşü
Kalbini Sev 10 Bin Adım At
Vücut Dünyası Yaşam Döngüsü Sergisi
Lösemi Farkındalık Günü
Alzheimer Hastaları ve Yakınları Damgalanıyor
Aile Hekimliği Sempozyumu
Kalp Damar Hastalıklarından Korunmak Mümkün
Down Sendromu Yürüyüşü
Kurban Kesiminde Dikkat Edilecek Noktalar
Uzaktan Hastalık Takibi Dönemi Başladı
GSS Strateji Belirleme Çalıştayı
Philips`ten Kalp Sağlığı Araştırması
Zayıflama Hapları Neden Öldürüyor?
14. Ulusal İç Hastalıkları Kongresi
`Romatizmaya İnat Durmasın Hayat`
Dünya Yaşlılar Günü, Darülaceze’de Kutlandı
Grip Platformu İstanbul`da Toplandı
`Yabancı Doktora Ayrıcalık`
Sağlık Ve Sigorta Yöneticileri Derneği Kongresi
Fark Yaratan Öğretmen Ödülü
38. Ulusal Hematoloji Kongresi
`Mucize Alzheimer İğnesi` İddiaları İncelenecek
Bitkisel Ürünler ve Sağlık Raporu Oluşturuldu
Türkiye Alkol Politikaları Platformu (TAPP) Kuruldu
Sağlık Bakanlığı`ndan Silah Açıklaması
Uluslararası IMFeD Zirvesi İstanbul`da Düzenlendi
‘Mutlu Bir Çocukluk İçin El Ele’ Projesi Tamamlandı
Çölden Buzullara Fotoğraf Sergisi...
Dünya Hipertansiyon Kongresi İstanbul`da Düzenleniyor
Gıda Güvenliği Kongresi İstanbul`da
Anestezi Çalışanlarında İş Sağlığı ve Güvenliği
Kansersiz Yaşam Derneği Runtalya Maratonu
Suçiçeği Aşısı Da Artık Aşı Takviminde
Kamu Hastanelerinde Diyabet Hasta Okulu
Ünlüler Organ Bağışına Dikkat Çektiler...
Sağlık Çalışanları Eylemde
Esra Kazancıbaşı İle Medikal`e Ödül
`Kan Sizsiniz` Hareketi Aydın’da Başladı
Vodafone Türkiye`den 7/24 Sağlık Çözümleri
20 Mart Dünya Sosyal Hizmet Günü
Volkan Severcandan Yaşlılıkla İlgili Fotoğraf Sergisi
Şizofreni Tedavisinin Bulunmasına Az Kaldı
Ulusal Akciğer Kongresi Ürgüpde yapıldı
Ulusal Kanser Bildirisi
Aşırı Tuz Ve Şeker Tüketimini Önleme Projesi
Medyada Yer Alan Sağlık Haberleri Güvenilir Mi?
Akıllı Hastanın Sağlık Rehberi
Kan Hastalıkları Toplantısı Trabzon`da Yapıldı
Hepatit B Hastalarına Destek Programı
14 Mart Dünya Böbrek Günü
Meme Kanserine Yeni Yaklaşımlar...
Dijital Sağlık Zirvesi
Türk Kardiyoloji Derneği`nden Kınama
Gastrointestinal Kanserler Kongresi
`Egzersiz İlaçtır` Hareteki Başlıyor
İstanbul Tabip Odası`ndan Hasta Mahremiyetine Dikkat Uyarısı
Eczacılardan E-Reçete Uygulamasına İtiraz
Uluslararası Hasta Güvenliği Kongresi
Devlet Hastaneleri Yeniden Yapılandırıldı
Bağımlılıkla Mücadele Çağrısı
Sağlık Bakanlığı`ndan Sahte İlaç Uyarısı
66. Verem Savaşı Haftası
Organ Bağışı İçin Yürüdüler
İstanbul Medikal Ambulans Rallisi
Galatasaray Ödülü Prof. Dr. Ahmet Gül’ün
Sağlık, Öncelikli Alan Olarak Belirlendi
20. Ulusal Kanser Kongresi Antalya’da
Karbonmonoksit Zehirlenmesini Önlemek İçin...
Sağlık Bakanlığı`ndan Domuz Gribi Açıklaması
Dünya Dişhekimleri İstanbul’da Buluşuyor
Kan Hastalıkları Toplantısı Aydın`da
Altın Steteskop Ödüllerine Başvurular Başladı
Sağlık Bakanlığı Kanserle İlgili Soruları Twitter`dan Yanıtlıyor
Uluslararası Sağlık Bilişim Zirvesi İstanbul`da
Dünya Kanser Günü
7 Şubat Sigarayı Bırakma Günü
Dünya Cerebral Palsy Günü
Vatandaş Soruyor Sağlık Bakanlığı Yanıtlıyor
Aile Hekimlerinden Alınan Damga Vergisi Kaldırıldı
112 Avrupa Komuta Merkezi’nin Yeni Binası Açıldı
TJOD, Kürtaj`ın Etik Ve Hukuki Kurallarını Açıkladı
Diyanet İşleri Başkanı Açıklama Yaptı
Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlara 4/B Sözleşmeli Personel Alınacak
Dumansız Aileler Projesi Malatya`da Başladı
Sorular ve Yanıtlarla Diyabet Kitabı Çıktı
Normal Doğuma Teşvik Yapılmalı
Hareketsiz Yaşam Pek Çok Hastalığa Davetiye Çıkarıyor
Dişler Yolunda Projesi İlk Mezunlarını Verdi
Çağdaş Eczane İşletmeciliği: `Akılcı Eczane Yönetimi`
Türkiye`ni​n Kalp Sağlığı Alanındaki İlk Büyük Ödülünü TKD Aldı
Kötü Beslenme Hastalıklara Davetiye Çıkarıyor
Acıbadem Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’nun İkinci Mezunları Kep Attı
Türkiye Tütünle Mücadele Konusunda İlk Dörtte
Sağlık Haberleri Halkın Sağlığını Nasıl Etkiliyor?
28. Avrupa Üreme Derneği Toplantısı İstanbul`da
Selpak`tan Tuvalete Merhaba Evi
Club Bypass, Ani Kalp Ölümlerine Dikkat Çekti
Op. Dr. Ahmet Eminoğlu Hayata Veda Etti
Sağlıklı PR Nasıl Yapılmalı?
Aile Hekimliği Yasası`nda Değişikliklere Tepki
Abdi İbrahim`den ASKO Projesi
Dünya Nefes Ölçüm Günü
Nefes Ölçüm Günü`nde Nefes Ölçümü Yapıldı
Bitkisel Tıbbi Ürünler Bilim Kurulu Oluşturuldu
Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Kürtaj Konusunda Açıklama Yaptı
Sağlık Bakanlığı’ndan Bitkisel Ürün Açıklaması
Hekimler Sandık Başındaydı
Sorular Ve Yanıtlarla Göz Hastalıkları
Sağlık Bakanlığı’ndan Okul Süt Programı Açıklaması
Sağlıklı Cinsel Yaşam İçin: “Mutlu Aile” Araştırması
Uluslararası Sağlık Turizmi Hukuku Kongresi
Ankilozan Spondilit (AS) Hastalığı Nedir?
4. Türkiye EKMUD Kongresi Devam Ediyor
GDO Tanısı 2012 Sempozyumu
Kolon Kanserine Karşı Tırmandılar
Sağlık Bakanlığı’ndan Çalışan Güvenliği Genelgesi
Atilla Kavdır’ın Ölümüyle İlgili Açıklama
Kürtaj Yasağı Anne Ölümlerini Artırır
“Sağlık Çalışanlarına Şiddete Hayır” Toplantısı Yapıldı
28. Avrupa Üreme Derneği Toplantısı İstanbul`da
Avrupa Pediatrik Dermatoloji Derneği’ne İlk Türk Başkan
Göz Kitabı Migros`un Kitap Stantlarında
Prof. Dr. Serap Erdine’ye IBM’den Ödül
Pediatrik Dermatoloji Kongresi Yapıldı
`Karatay Mutfağı`ndan Öneriler
Anne Karnında Kalp Tedavisi
Kürtaj Raporu Hazırlanıyor
31 Mayıs Dünya Sigarasız Günü
19. Uluslararası Dişhekimliği Kongresi
Kürtaj Yasağı Sinyaline Tepkiler Büyüyor
İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü Hakkında Bilgi Verildi
Hipertansiyon Avcıları Yarışması
Sevgi En İyi İlaçtır...
Bakanlıktan Damacana Suyu Savunması:
`İlkokula Başlayamaz` Raporunu Kim Verecek?
Emzirme Araştırması
Musluk Suları İçilebilir Mi?
Damacana Su Markalarında Son Durum
Kontakt Lens Solüsyonlarındaki Gizli Tehlike
Sigara Yasağında Yaz İhlalleri
Sağlık Bakanlığı`ndan Demir Damlası Açıklaması
Romatizma İçin Fotoğraf Yarışması
Diyabetli Hastalarda Glukometrenin Önemi
Kozmetik Ürünler ve Tıbbi Cihaz Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?
Prof. Dr. Onur Erol, Uluslararası Estetik Derneği Başkanı Oldu
Hayata Dönüş İçin Pedal Çevirdiler
Dört Su Markasına Yeniden İzin Verildi
30. Dünya Endoüroloji Kongresi İstanbul`da Düzenlendi
İstanbul`da Damacana Suyunda Son Durum
10 Eylül Dünya İntiharı Önleme Günü
Organ Bağışı Sempozyumu
Sağlık Bakanlığı`ndan Performans Açıklaması
Bakanlıktan Randevu Ücretiyle İlgili Açıklama
Bakanlıktan Silivri`de Hantavirüs İddiasına Yanıt
Uluslararası Sağlık Turizmi Forumu
Diyabeti Durduralım Projesi
13 Eylül Dünya Sepsis Günü
Sağlık Hukuku Konferansı
Shell`den Sağlıklı Yaşama Teşvik
İstanbul Sağlık Müdürlüğü`nde Yeni Yapılanma
Sağlığın Geliştirilmesi Ve İletişimi Sempozyumu
Yerli Ve Yabancı Sağlık Kuruluşları İstanbul’da Buluştu
Henkel`den Kanserli Çocuklara Destek
Tüp Bebek Çalışmalarına Destek Ödülü
PR`cılar Gözünden Sağlık Haberciliği
Sağlık Bakanlığı`ndan Kolonya Yasağı
Sıcak Havalarda Ne Yapmalı?
Tam Gün Yasası İptal Edilidi
Şeker Çocuklar Kampı 20 Yaşında
Sağlık Bakanlığı`ndan Bitkisel Ürün Açıklaması
Arkadaşım Diyabet Kampı 2012 Başlıyor
Diyabetli Çocuklar Diyabet Kampında
Pronet’ten Sağlık Künyesi
Sağlık Kampüsleri İhaleleri Durduruldu
Sağlık Ve Sanat Buluştu
Bakanlıktan Damacana Suyu Açıklaması
Hepatite Karşı Bilinçlenmek İçin...
Sanofi Türkiye`ye Ödül Verildi
Kozmetik Ve Tibbi Cihazlar Denetlendi
Sağlık Bakanlığı Diğer Su Markalarını Da Açıkladı
Diş Hekimlerine Gemide Eğitim
Sağlık Bakanlığı`ndan Su Denetim Açıklaması
`Okulda Diyabet Programı` Ödül Aldı
Kozmetik Ürünlerdeki Sinsi Tehlike
Diyarbakır`da Diyabetli Çocuklar Kampı
Yeryüzü Doktorları’ndan Gazze’de Parmak Nakli
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Mı Geliyor?
Tıp Bayramında Sergi Açılıyor
Kadınlar Sağlıklı Yaşama Yürüyor
Doktorlardan Kan Bağışı Kampanyası
Alo 171, Tekirdağ`da Hizmette
Bakanlıktan Çocuk Felci Aşısı
Dünya Kadınlar Günü`nde Bisikletli Kutlama
Doktorlar Ve Sağlık Resim Yarışması Ödül Töreni
Psikiyatristlerden Kadınlar Günü Açıklaması
Kök Hücre Tedavileri Kongresi
Dünya Tuza Dikkat Haftası
`Kamu Hastanelerinde Kürtaj Engellendi`
Çarpıntıya Bağlı İnmeye Karşı Standart Tedavi Yaklaşımı
Derin Endometriozis Sempozyumu İstanbul`da Düzenlendi
Taksim`de Tüp Gaz Patlaması
Kürtaj Açıklamaları Kafaları Karıştırdı
9. Dünya Böbrek Günü
Türk Toraks Derneği`nden Biber Gazı Uyarısı
Kürtaj Konusu Açıklığa Kavuştu
Down Sendromuna Dikkat Çekiliyor
Dünya Tüberküloz Günü
Sağlık Bakanlığı`ndan `Yanlış Tedavi Parasına` Açıklama
6. Avrupa Tütün Kongresi
En Çok Korkulan Hastalıklar
30 Mart Dünya Bipolar Günü
Kimler Kök Hücre Vericisi Olabilir?
Türkiye Beyin Yılı Projesi
Doktorlardan `Tam Gün`e İtiraz
Çocukluk Çağı Obezite Araştırması
Sağlıkçılardan Şiddete Dur Eylemi
Türkler Cinsel Açıdan Ne Kadar Aktif?
3. Gastrointestinal Kanserler Konferansı
Türkiye 2. Çocuk Kalp Sağlığı Platformu
2014 Sağlıklı Yaşam İçin Hareket Yılı
Tam Gün Onaylandı: İşte Detaylar
Verem Savaşı Ve Propaganda Haftası
`Hedefimiz Veremsiz Bir Türkiye`
Telekom`dan Sağlık Sigortası
`Erken Boşalmanın Çözümü Var`
Hastalıkta Yetersiz Beslenme Kampanyası
Alternatif Tıp Yönetmeliği
Türkiye Beyin Yılı Projesi Başladı
H3N2 Virüsünün Etkisi Azaldı
Doktorlar Tam Gün`ün İptalini İstiyor
Türkiye Sağlık Turizminde Dünya Yedincisi
Sertleşme Sorunu 5 Milyon Erkeği Etkiliyor
`Kanser Efsanelerine İnanmayın`
Sigarayı Bırakmak İçin Eczanelere Danışabilirsiniz
Dünya Sigarayı Bırakma Günü
Tıbbi Cihazlar Denetimi Yapıldı
Minik Kalplerin Sağlığı İçin Elele
Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğrencileri Kaygılı
Eczacılar İsyan Etti
Prof. Dr. Bayram Yılmaz FEPS Genel Sekreterliğine Seçildi
Dünya Sağlık Günü
Sağlık Bakanlığı`ndan Sağlıklı Beslenme Broşürü
Karaciğer Nakli Eğitim Kursu
Türkiye MS Derneği 25`inci Yılını Kutladı
Doktor, Hastane Ararken Yardımcınız Olacak 430 Sayfalık Rehber: AKILLI HASTANIN SAĞLIK REHBERİ
Dünya Tütünsüz Günü Etkinliği
3. Ulusal Minimal İnvaziv Ürolojik Cerrahi Kongresi
İyot Yetersizliği Hastalıkları
Asya Pediatrik Anesteziyolojistler Birliği Toplantısı
Kistik Fibrozis`e Dikkat Çekildi
Obezite İle Mücadele Başladı
Adalarda İlk Yardım Semineri
Dumansız Hava Sahası 6. Yılını Doldurdu
Sağlık Bakanlığı`ndan İlik Nakli Açıklaması
Sertleşme Tedavisinde Sahte İlaçla Mücadele
`Yaşam için Kalori, Sağlık için Koşu`
TJOD`tan Gebelikte Şeker Testi Açıklaması
2014 Yüzme Suları Analiz Sonuçları
Uyuşturucu Kullananların Dramının Sergisi
Sağlık Bakanlığı`ndan `Sağlıkta 2023 Vizyonu`
Laboratuvar Tıbbı Federasyonu Kongresi
Onkolojideki Son Gelişmeler Anlatıldı
Türkiye`de Bonzai Kullanımı Arttı
Uluslararası Dijital Sağlık Zirvesi İstanbul`da
Akciğer Hastaları İçin Hayat Kurtaran Yöntem
Beyin Hastalıkları Araştırması
Sağlık Bakanlığı`ndan Virüs Salgını Uyarısı
`Aktif Yaşam Ömrü Uzatıyor`
Türk Toraks Derneği Kongresi
Hematolojik Kanser Tedavisinde Yeni Gelişmeler
Nöroşirürji Derneği Bilimsel Kongresi
Cushing Hastalığı Günü
Bakanlıktan Obeziteye Karşı Eğitim Atağı
Kanser Bilinirlik Düzeyi Araştırması
11. Uluslararası Türkiye Hemofili Kongresi
50.Ulusal Diyabet Kongresi
Tıp Gör Der Türkiye`nin Teknoloji Haritasını Çıkardı
Hemofili Hastalarının Tedavisi
`Hamilelik Diyabeti Testi Risk Oluşturmaz`
TAPP Genel Kurulu Yapıldı
Kapıkule Sınır Kapısı`nda Sağlık Hizmeti
Türk Bilim İnsanına Büyük Ödül
8 Mayıs Talasemi Günü
17 Mayıs Dunya Hipertansiyon Gunu
9 Mayıs Dünya Çölyak Günü
8. Anadolu Romatoloji Günleri Kongresi
Diet Tube Sistemi Türkiye`de Tanıtıldı
6. Ulusal Akciğer Kanseri Kongresi
`Hemşirelikte Kariyer` Paneli
Eczacı Hayati Yalçın Çocuk Resimleri Yarışması Sonuçlandı
Maden İşçilerinde Akciğer Kanseri Riski
55 Yaş Üstü Hastalara İlik Nakli Yapılmayacak
`Sağlıklı Kentler İçin Sağlığa Yürüyoruz`
Mucizeyi Paylaş Bebeğini Emzir Sergisi
Girişimsel Kardiyoloji Simülasyon Eğitim Projesi
İstanbul`daki Plajların Tamamı Yüzmeye Uygun
Direnişin Doktorlarına Soruşturma
Aile Hekimlerine Randevu Uygulaması
Jinekologlardan Başbakana Kürtaj Yanıtı
Koçluk Standartları Belirlendi
Dünya Hepatit Farkındalık Günü
Aile Hekimleri Acil Nöbetine İsyan Etti
Hepatit Virüsü Nasıl Bulaşıyor?
`Hızlı Davran Hayatını Kurtar` Projesi
Sorular ve Yanıtlarla Romatoid Artrit
Biber Gazı Ölüme Neden Olur Mu?
Dünya Dişhekimleri İstanbul`da Toplanıyor
Biber Gazından Korunma Rehberi...
Sağlık Bakanlığından Beslenme Önerileri
Sağlık Bakanlığı`ndan El Temizliği Uyarısı
4. Üreme Tıbbı Kongresi Antalya`da
Depremden Korunma Yolları
Hangi Tıp Kongresi Ne Zaman Düzenleniyor?
`Katarakt Kampanyalarına Dikkat!`
Dünya Dişhekimleri Kongresi İstanbul`da
Kan yoluyla geçen Hepatit C`yi ne kadar tanıyorsunuz?
`İyi Beslenmek Her Çocuğun Hakkıdır` Kampanyası
Sürdürülebilir Sağlık Projesi
Prematüre Bebek Hikâyeleri...
Türkiye`nin Kalp Sağlığı Haritası
4. Uluslararası Lenfoma-Lösemi-Miyelom Kongresi
Sağlık Bilişim Zirvesi Düzenlendi
Piyasada Bulunmayan Kanser İlaçlarına Çözüm Aranıyor
20. Ulusal Kanser Kongresi Düzenlendi
Akıllı Hastanın Sağlık Rehberi Migros, Carrefour ve Tansaş`ın Kitap Standlarında
Dünya Aşı Haftası
Dünya İş Sağlığı Ve Güvenliği Günü
Eczacılardan Diyaliz Receteleri Açıklaması
Diyabetliler Bisiklet Turunu Tamamladı
İşyerinde Sağlık Egzersizleri
Kanserle Dans
Gaziantep`te `Romatizmalı Adımlar` Atıldı
Estetik Cerrahi Derneği Halkı Uyardı
Bel Ağrınızı Sorgulayın Kampanyası
Jinekologlar İstanbul`da Buluşuyor
Çölyak Hastaları İçin Rehber Web Sitesi
Hemşirelik Haftası Etkinliği
Sağlık Bakanı`ndan Tam Gün Açıklaması
Avrupa Böbrek Birliği Kongresi İstanbul`da
Sağlık Bakanlığı`ndan Reçetesiz İlaç Açıklaması
Dünyü Hipertansiyon Günü Sempozyumu
`Sigarayı Bırak, Dikili Bir Ağacın Olsun` Projesi
İstanbul Sağlık İçin Yürüdü
Sağlık Bakanlığı`ndan Reçetesiz İlaç Açıklaması
MS`lilerin Öyküleri `Yol Arkadaşım` Kitabında
İstanbul Tabip Odası Uyardı
8 Mayıs Talasemi Günü
Sağlık Bakanlığı`ndan Ambulans Açıklaması
Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu, Kamu Hastaneleri Başkanı Oldu
Diyabeti Anlatacak `10 Şeker Yönetmen` Kampa Giriyor
`Başağrımı Çiziyorum` Resim Yarışması
2. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi
Prematüreler İçin Mor Renkte Işıklandırılıyor
Dijital Hastaneler İçin Adım Atıldı
30. Ulusal Diyaliz ve Transplantasyon Kongresi
Uluslararası Diyabet Liderler Zirvesi
29. Politzer Derneği Kongresi
Kıtalararası Diyabet Yürüyüşü
Diyabet Farkındalık Araştırması (DİFA)
Dünya KOAH Günü Etkinlikleri
11. Üroonkoloji Kongresi Antalya`da Düzenlendi
Aile Hekimlerinin Sorunları Nelerdir?
14. Bayındır Tıp Ödülleri Sahiplerini Buldu
Alternatif Tıp Mevzuat Çalışmaları Tamamlandı
Edirne`deki Çocuklara Kalp Taraması
Diyabeti Anlatan Filmler Yarıştı
1 Aralık Dünya AIDS Günü
2. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi
Aile Hekimleri Acil Nöbetine İsyan Etti
Bitkisel Ürünlere Dikkat!
Çocuk Kalp Sağlığı Platformu
Sağlık Bakanlığı Kış Hazırlıklarını Tamamladı
Dünya Diş Hekimliği Günü
Organ Nakli Sempozyumu
`Sağlık İçin Hareket Edin`
Prof. Dr. Selami Albayrak İstanbul Sağlık Müdürü Oldu
Philips`ten Kadın Sağlığı Araştırması
Prof. Dr. Sedat Özkan Dünya Psikosomatik Kongre Başkanı
Farmavizyon Eczacılık Fuarı İstanbul`da
4. Üreme Tıbbı Derneği Kongresi
Emzirme Haftası`nda Anne Sütünün Önemine Dikkat Çekildi
Sarı Nokta Kampanyası
Dünya Zatürre Günü
15. Ulusal İç Hastalıkları Kongresi
57. Milli Pediyatri Kongresi
Sağlık Teknolojileri Kuluçka Merkezi Açıldı
Galata Kulesi Meme Kanserine Dikkat Çekti
Türkiye`de 30 Bin KişiOrgan Bekliyor
Piyasadaki Yeni Uyuşturucu Maddeye Dikkat Çekildi
Inflamatuar Hastalıklar Eğitim Toplantısı
Kansere Yeni Tedavi Yöntemi: IORT
Avrupa Dermatoloji Kongresi
Uluslararası Psikofarmakoloji Kongresi
Sağlık Bakanlığından Organ Bağışı Açıklaması
Patoloji Dernekleri Federasyonu Bilgi Verdi
Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hizmete Açıldı
24. Uluslararası Çin Seddi Kardiyoloji Kongresi
29 Ekim Dünya Sedef Hastaları Günü
Hareket Hayattır Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı
Yorum Ekle
  Adım, Soyadım Görünsün   Rumuzum Görünsün
Mesaj :
Güvenlik Kodu :
 
Köşe Yazısı
Annem`e, O Güçlü Kadına Mektup…
Esra KAZANCIBAŞI
Tüm Yazılar
Online Randevu
Kriterleri seçin, hastanelerden online randevu alın.
Şehir
 Devlet   Üniversite   Özel
Acil Sağlık
Nöbetçi Eczaneler
Ambulanslar
Kan Merkezleri
Acil Servisler
Sağlık Tedarikçileri
Evde Sağlık Hizmeti
İlk Yardım Rehberi
Alo Sağlık
Hastaneler
Sağlık ocakları
Ana çocuk sağlığı merkezleri
Tahlil laboratuvarları
Görüntüleme merkezleri
Sağlık sigorta şirketleri
İlaç firmaları
Yaşlı bakım evleri
Bakım ve rehabilitasyon merkezleri
Diyaliz merkezleri
Kanser tedavi merkezleri
Ağız ve diş sağlığı merkezleri
Sorun Doktorunuz Yanıtlasın
Sağlıkla ilgili merak ettiğiniz ne varsa, bize yazın. Uzman doktorlar yanıtlasın. »
Detay için tıklayınız
Doktorlarla Canlı Sohbet
Şuan online doktorumuz yok. »
"Sorun Doktorunuz Yanıtlasın" bölümünden bize ulaşabilirsiniz.
Sağlık Kitapları
Haftanın Kitabı

"Sevgili Mutfak "
- Arzu Aygen
Önceki Kitaplar
Haftanın Söyleşisi
Gazeteci ve Biyolog Esra Öz: Aşkın Da Bir Kokusu Var
Esra Öz, `Kokuyla Keşfet` isimli kitabında, koku almanın insan sağlığına etkilerini anlatıyor.
Tüm Söyleşiler
Videolar
Medikal`e konuk olan Serhat Kılıç, sigarayı bırakma öyküsünü ve sağlık yaşantısını anlattı.
 Medikal Ödül - 2
 Medikal Ödül - 1
 İstanbul`da Organ Bağışı Artıyor
Anket
Aile hekimliği uygulamasından memnun musunuz?
Evet, memnunum
Hayır, memnun değilim
Kararsız

Ankete katılmak için lütfen giriş yapınız. Giriş için tıklayınız.

Önceki Anketler
Sağlık Yönetimi
 Sağlık İletişimi
 Sağlıkta Kalite
 Sağlık Ekonomisi
 Sağlık Yönetimi
 Sağlık Hukuku
 Sağlıkta Kalite
 Yasa ve Yönetmelikler
Künye | Danışma Kurulu | Üyelik | Reklam | Gizlilik | Yasal Uyarı | İletişim Bilgileri
Copyright 2011 Sagligimicinhersey.com | Tüm Hakları Saklıdır. | Web Tasarım ve Programlama Grimor

Valid XHTML 1.0 Transitional