Sık Kullanılanlara Ekle · Anasayfam Yap ·  Üye Girişi · Yeni Üye  
Türkiye'den Haberler
 
Arkadaşına Gönder
Yorumları Oku/Yaz
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da paylaş
 
 
Diyabet Haftası Etkinlikleri
11.11.2010 - 3501 defa okundu.

14-21 Kasım Diyabet Haftası nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Diyabetle yaşamak eğitiminden ücretsiz şeker ölçümü taramalarına, diyabetiklileri bir araya getiren sohbet toplantılarından diyabetlilere destek yürüyüşüne kadar çeşitli etkinliklerle diyabet hastalığına dikkat çekiliyor.

Hafta boyunca düzenlenen etkinlikleri sizin için derledik.

DİYABETLE YAŞAM DERNEĞİ ÜYELERİ İSTANBUL’DA TOPLANIYOR

Diyabetle Yaşam Derneği’nin aktif 10 şubesi ile kuruluş aşamasındaki 5 şubesi, Dünya  Diyabet Gününde bir araya geliyor. Dernek üyeleri, 12 Kasım’da 13:00-15:00 saatleri arasında İstanbul The Marmara Otel`de Diyabetli Hasta Hakları ve Diyabetle ilgili sorunları bir platform çerçevesinde tartışıyorlar.

Konuyla ilgili olarak, Diyabetle Yaşam Derneği Başkanı Emine Alemdar şöyle konuştu:

“Türkiye’de diyabetli hasta haklarının gelişimi için artık yeni bir döneme girildi. Diyabetli  hasta  örgütlerinin  tüm  Türkiye’de yeni  bir  model  çerçevesinde toplanması ve ortak program dahilinde  örgütlenmesi  planlanıyor. Artık birlikte çok daha güçlüyüz. İlk aşamada hedefimiz  2011 yılı  içerisinde şube sayımızı 20’ye çıkarmaktır.” 

ÜCRETSİZ ŞEKER TARAMALARI
 
Türkiye Diyabet Vakfı, “Diyabeti Durduralım” projesi kapsamında mobil bir araçla Anadolu yakasında belirlenen merkezlerde ücretsiz kan şekeri ölçümü yapıyor. Mobil aracın 09:00 - 14:00 saatleri arasında hizmet vereceği semtler ve tarihler şöyle:

22 Kasım 2011 - 26 Kasım 2011; 28 Kasım 2011 - 3 Aralık 2011 Pendik. Mobil Araç Sorumlusu: Ali ASLANTAŞ Tel: 0533 316 39 09 Mobil Araç Plakası: 34 TT 5985.

Türk Diabet Cemiyeti de 12 Kasım’da 09:30-15:00 saatleri arasında Türk Diabet Cemiyeti Özel Diabet Hastanesi’nde ücretsiz şeker taraması yapıyor. Türk Diyabet Ve Obezite Vakfı ise 11 Kasım 2010 tarihinde 09:00-15:00 saatleri arasında Sarıyer Meydanı’nda ücretsiz olarak halka şeker taraması yapıyor.

Göztepe Diabet Cemiyeti ise 09:00-13:00 saatleri arasında 12 Kasım’da Kozyy Alışveriş Merkezi Kozyatağı’nda ve Özel Diabet Hastanesi sokağının girişinde ücretsiz şeker ölçüm taramaları yapıyor.

DİYABETE DESTEK YÜRÜYÜŞÜ


Diyabetle hayata destek olmayı ve diyabette eğitimin önemine dikkat çekmeyi amaçlayan Hayat Çok Değerli Kulübü, Çocuk ve Adolesan Diyabetikler Derneği ile işbirliği içinde, Dünya Diyabet Günü nedeniyle 13 Kasım Cumartesi günü “Hayat Çok Değerli” yürüyüşü düzenliyor.

Diyabetliler için özel olarak kurulmuş yeni bir sosyal buluşma platformu olan “Hayat Çok Değerli Kulübü”, diyabetlilerin birbirleriyle görüşlerini paylaşmalarını sağlarken diyabetli ve diyabetli dostu herkesi keyifli aktivitelerle bir araya getiriyor.
 
13 Kasım Cumartesi günü Caddebostan-Bostancı hattında yapılacak yürüyüş etkinliği, saat 10.30’da açılış konuşması ve ısınma hareketleriyle başlayacak. Saat 12:00de başlayan yürüyüşe Hayat Çok Değerli Kulübü üyelerinin yanı sıra diyabetli ve diyabetli yakınları ile diyabet sağlık uzmanları katılacak. Yürüyüşün ardından aktivite, çeşitli etkinliklerle devam edecek.
 
DİYABET SOHBETLERİ EĞİTİMİ

Sağlık Bakanlığı, Diyabet Hemşireliği Derneği, Türkiye Diyabet Vakfı’nın işbirliği ve Lilly İlaç’ın desteğiyle Mart 2009 yılından bu yana uygulanan “Diyabet Sohbetleri™” eğitim programı, bugüne kadar 15 ilde 1600’den fazla diyabet hastasına ulaştı.

“Diyabet Sohbetleri™” eğitimi, sağlık eğitiminde dünya çapında tanınan Healthy Interactions firmasınca hazırlanan ve 2008 yılında Uluslararası Diyabet Federasyonu’nun işbirliği ve Lilly İlaç’ın desteğiyle ilk kez İngiltere’de uygulamaya konarak hızla tüm dünyada uygulanan küresel bir eğitim programı.

90 ülkede 31 farklı dilde binlerce diyabet hastasına ulaşan hasta odaklı program, diyabet hastalarının, hastalıklarıyla ilgili daha iyi bilgilenmelerini ve böylece hastalığı daha iyi yönetmelerini hedefliyor.

Keşfederek öğrenme odaklı eğitim

Diyabet Sohbetleri eğitim programıyla ilgili olarak verilen bilgiler şöyle:

“Geleneksel diyabet eğitimi yöntemlerinden daha dinamik olması, küçük bir grupla yapılması ve ‘keşfederek öğrenme’ odaklı yapısıyla farklılık gösteren eğitimin en önemli parçasını  ‘Sohbet Haritası™’ adı verilen eğitim araçları oluşturuyor. Eğitim sırasında interaktif bir ortam yaratılmasına yol açan “Sohbet Haritaları™”, hastaların sözel ve görsel öğrenme deneyimine katılmalarını, hastalıkları hakkında tartışabilmelerini ve bilgi ile deneyimlerini paylaşabilmelerini sağlıyor. Bu sırada hastanın sağlık çalışanlarıyla daha iyi etkileşim kurması ve tedaviye uyumunun artırılması da mümkün oluyor.

3 ila 10 hastadan oluşan küçük gruplarda kullanılmak üzere hazırlanan ‘Sohbet Haritası™’ Araçları, ‘Diyabetle Yaşam’, ‘Diyabet Nasıl Etki Gösterir’, ‘Sağlıklı Beslenmek ve Egzersiz Yapmak’ ile ‘İnsülin Tedavisine Başlamak’ isimli dört farklı haritadan oluşuyor. Bu haritalara ayrıca önümüzdeki yıl eğitimlerde kullanılmak üzere ‘Ayak Bakımı’ ve ‘Tip 1 Diyabetli Birey Bulunan Ailede Yaşam’ başlıklarıyla iki yeni harita daha eklendi.”

“İki ayrı diyabet haritası hazırlandı”

Türkiye’de 8 ay gibi kısa bir sürede 250 diyabet hemşiresinin eğitimini sağlayarak ‘Diyabet Sohbetleri™’ eğitim programının hayata geçmesine destek olan uzman eğitmenlerden Diyabet Hemşireliği Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Şeyda Özcan bu konudaki düşüncelerini şöyle özetliyor:

“Eğitimlere başladığımız dönemden itibaren program, önce diyabet eğitim hemşirelerinden sonra da diyabetli hastalardan büyük ilgi gördü. Bu programı kullanarak yapılan eğitimlerden sonra hastalardan olumlu geri bildirimler aldık. Programın dünyada uygulanması konusunda 33.000 diyabet eğitimcisi eğitildi. Önemli bir eğitimci ve hasta kitlesi tarafından kabul gören bu eğitim araçlarının ülkemizde de daha yaygın kullanılabilmesi için çalışmalarımız devam ediyor. Paralelinde Sağlık Bakanlığı’nca diyabet merkezlerinin ve diyabet hemşirelerinin daha fazla desteklenmesi gerekiyor.

‘Diyabet Sohbetleri™`nde kullanmak üzere bu yıl iki yeni harita daha hazırlandı. Biri diyabetik ayak konusunda. Diğeri ise diyabetli çocukları eğitmek üzere hazırlandı. Bu haritaları da mevcut olanlara ekleyerek ve diyabetli çocuklarla çalışan diyabet hemşirelerini de eğiterek ‘Diyabet Sohbetleri™’nin daha yaygın kullanılabilmesini ve hastalarımıza faydalı olmasını istiyoruz.”

Eğitimde aktif katılım


Eğitim programının uzman eğitmenlerinden Diyabet Hemşireliği Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Selda Çelik ise programda kullanılan ”Sohbet Haritaları™” sayesinde bu deneyimin bir oyuna dönüştüğünü ifade ederek, haritaların, düşünce paylaşımına bağlı olarak aktif katılımı sağladığını ve paylaşılan konuların akılda kalma oranlarının arttığını belirtti.

Çelik, “Diyabet Sohbetleri™’nin hastalar üzerinde olumlu etki sağlamasının en önemli özelliği standart didaktik yöntemler yerine sohbet haritaları ve soru kartlarını kullanarak aktif katılımdan yararlanması. Yapılan araştırmalar, eğitimde anlatılan konuların aktif katılımlı bir tartışma ortamında yüzde 70’lere varan bir oranda akılda kaldığını gösteriyor” dedi.

Ayrıca Çelik şunları ekledi, “Halen kullanılmakta olan Sohbet Haritaları™, Tip 2 diyabetli hastalar için hazırlandığından Tip 1 diyabetli çocuk hastalara eğitim vermede yetersiz kalıyordu. Hem Tip 1 diyabetli hastalar hem de onlara eğitim veren diyabet eğitim hemşireleri de bu programı kullanmak istiyordu. Şimdi yeni hazırlanan Tip 1 diyabete yönelik harita ile hem diyabetli çocuklar hem de aileleri eğitim alabilecekler.”
 
“DİYABETLE YAŞAMAK”  BELGESELİ HAZIRLANDI


14-21 Kasım’ın Diyabet Haftası etkinlikleri çerçevesinde “Diyabetle Yaşamak” isimli bir belgesel hazırlandı. Belgesel ile diyabet hastası çocuklar, gençler ve onların ailelerine diyabet hakkında bilinmesi gereken bilgiler veriliyor. Hazırlanan belgeselde; toplam 28 diyabetik çocuk ve genç hasta ve onların aileleri ile yapılan röportajlar yer alıyor.

Çocuk ve Adolesan Diyabetikler Derneği öncülüğünde Novo Nordisk’in işbirliğiyle gerçekleştirilen projenin basın toplantısına Türk Çocuk ve Adolesan Diyabetikler Derneği Başkanı Prof. Dr. Hülya Günöz, Novo Nordisk Türkiye Genel Müdürü Dr. Şebnem Avşar Tuna, 10 yaşındaki Diyabet hastası Erva Kandemir, hasta yakını olan baba Sadık Kandemir ve 10 yaşındaki diyabet hastası Aslıay Erişmiş katıldı.

Prof. Dr. Hülya Günöz, Tip 1 diyabetin vücutta insülin eksikliği sonucunda ortaya çıktığını, sıklıkla çocukluk ve gençlik yaşlarında görüldüğünü ifade etti. Tip 1 diyabetli hastaların ömür boyu insülin hormonunu enjeksiyon yoluyla almak zorunda olduklarını belirten Prof. Dr. Günöz, insüline bağımlı olan diyabet hastalarının günde dört, beş kez enjeksiyon yaptıklarını söyledi.

Aileler önce şoka giriyor

Çocuklarının diyabet hastası olduğunu öğrenen ailelerin ilk önce şoka girdiğini sonra da inkâr dönemi yaşadıklarını söyleyen Prof. Dr. Hülya Günöz, “Şok ve inkar döneminin ardından çocuklarının durumunu kabulleniyorlar. Bizler de kendilerine mümkün olduğunca yardımcı oluyoruz. Bu yardım şimdiye kadar uzaktan yardım şeklinde oluyordu. Şimdi artık diyabet hastaları ve yakınları için, diyabet hakkında bilinmesi gereken her şeyi kapsayan ve ellerinin altında bulundurabilecekleri bu belgeseli hazırladık.”

Prof. Dr. Günöz, uzun zamandır Çocuk ve Adolesan Diyabetikler Derneği tarafından planlanan bu belgeselin amacının; diyabetli kişilere yalnız olmadıklarını göstermek, diyabetle yaşarken yaşanılan bilgi eksikliklerini tamamlamak olduğunu ve endokrinoloji doktorlarının da bu belgeselden faydalanabileceklerini anlattı.

Prof. Dr. Günöz, çocuk diyabetini izleyen 60’ı geçkin diyabet merkezinde yeni tanı almış ve yakın geçmiş zamanda tanı almış kişilere bedava verileceğini söyledi.

Belgesel; diyabet kaç kişide görülüyor, diyabetin tanısı, tedavisi, diyabetli kişinin ve yakınlarının yapması gerekenler şeklinde bilgiler ve önerilerden oluşuyor.

Hazırlanan belgeselde, 28 diyabetik çocuk ve genç hasta ile onların aileleri ile yapılan çekim ve röportajlardan oluşuyor. Verilen bilgiye göre; 10 gün süren çekimler ve röportajlar, 40 saatte gerçekleştirildi.

« Geri

Diğer Haberler

Yabancının Spermiyle Tüp Bebek Yasaklandı
GSK: Kanada’daki Aşının Türkiye’deki İle İlgisi Yok
Sigara İçen Cezasını Ödedi
Sağlık Bilişimi Yöneticileri Semineri
Hastane İnfeksiyonları Kongresi 2010
1000 Tüberkülozlu Mikrop Yayıyor
Onkoloji Kongresi Antalya’da Düzenleniyor
Organ Bağışı İçin Kampanya
Böbrek Hastalığında Risk Faktörleri
Kansere Karşı El Ele
Tüp Bebekte Babanın Kim Olduğu Önemli
Kanserli Hastalar Kongresi Yapıldı
TPD: Eşcinsellik Sağlıklı Bir Durum
Tüp Bebekte Embriyo Transferine Sınır
Kök Hücre Kongresi Yapıldı
14 Mart Tıp Haftası Eylemle Geçecek
Suya Sabuna Dokunun Kampanyası
TTB’den Cezaevleri Sağlık Raporu
Dünya Kadınlar Günü’nde Meme Sağlığı Paneli
Hastaya Son Dönem Desteği
Beyin Ölümüyle İlgili Umut Tacirliği
Türk Kardiyoloji Derneği Yeni Yönetimini Seçti
50 Bin Kişi Organ Bekliyor
2 Bin Uzmandan Antalya`da Diyabet Zirvesi
Nöropatik Ağrı İçin Kampanya
46. Diyabet Kongresi Antalya’da Başladı
Engeller, Sınırlar Kalktı, Uluslararası Gülen Çocuk Şenliğinde Buluşuldu
8’inci Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi
Dünya Çölyak Günü’nde Hastalığa Dikkat Çekildi
Hipertansiyon TIR’ı 3. Kez Türkiye’nin Tansiyonunu Ölçüyor
Kamu Hastanelerinde Özel Odaya Ek Ücret Alınmayacak
8. Ulusal Jinekoloji Ve Obstetrik Kongresi
Kamunun Sağlık Harcamaları Arttı
TKD’den Üç Toplantı Birarada
Obeziteye Bağlı Kanserde Artış
Sağlık Bakanlığı`ndan Zayıflama İlacı Uyarısı
7. Ulusal Hemofili Kongresi Yapıldı
9. Uluslararası Nükleer Onkoloji Kongresi
7. Metabolik Sendrom Sempozyumu
Kanser Uzmanları İstanbul’da Buluştu
100 Hastadan 10’u Enfeksiyona Yakalanıyor
Hemşirelik Haftası Etkinliklerle Kutlanıyor
Gripten Öüm 195’e, Aşı Yaşı 50’ye Çıktı
Behçet Hastalığı Kongresi İstanbul’da
Gebelere Uygulanan Aşı ABD`den Değil
Domuz Gribinden Ölüm 415`e Yükseldi
Diyabet Tedavisindeki Gelişmeler
Domuz Gribinden Ölüm 353`e çıktı
6 Yetişkinden Biri Kronik Böbrek Hastası
20. Ulusal İmmünoloji Kongresi Yapıldı
Gripten Ölenlerin Sayısı 296
Danıştay, Özel Dişhekimine Sevk Yolunu Açtı
Dünya AIDS Günü Renkli Etkinliklere Sahne Oldu
Havuç, Sigara İçenlerde Kanser Nedeni!
HIV/AIDS Dünyada Azalıyor, Türkiye’de Artıyor
Kadına Yönelik Şiddet Artıyor
Aile Hekimliği Hizmeti
1 Aralık Dünya AIDS Günü
Sporda Beslenme Stratejileri
Domuz Gribi’nden Ölenlerin Sayısı 161’e Çıktı
24 Yaş Altındakilere Ücretsiz Aşı
TJOD Genel Kurulu Yapıldı
Domuz Gribinden Ölüm 241`e Yükseldi
Dünya Kanser Günü
11. Ulusal Ağrı Kongresi Yapıldı
Sağlık Turizmi İçin Site Kuruldu
İşsize Sağlık Hakkı Yeniden 100 Gün
İstanbul’da Sigara İçenlere Ceza
İşsizlere Sağlık Hizmeti 10 Güne İndi
Sigarasız Yaşama Adım Atın
Dünya Psiko-onkoloji Kongresi’ne Türk Başkan
Sağlık Masası HaberTürk`te
2 Milyon Doz H1N1 Aşısı Yapıldı
Sağlıkçılardan Greve Destek
Kapalı Alanda Sigara Yasağından Taviz Yok
Gül, Tam Gün’ü Onayladı
Tam Gün Yasalaştı
Sağlık Çalışanları Eylem Yaptı
Doktorlar Salı Günü İş Bırakıyor
Doktorlar, Tam Gün Yasası`nı Protesto Etti
Sağlık Yöneticileri Zirvesi 2010
Sezaryen Oranları Tüm Dünyada Artıyor
Kadın Ve İşlevsel Üroloji Kongresi Yapıldı
Psikiyatristlerden Silahsızlanma Çağrısı
Acil Servislere Renk Geliyor
HPV`den Korunun Kampanyası
14 Ekim Dünya Spirometre Günü
Yeşilay, Yeni Yönetim Kurulu Üyelerini Seçti
Kız Kulesi’ne Pembe Aydınlatma
Kansere Karşı Zafer Sergisi
Yeşil Kart Sahiplerine Özel Hastanede Yoğun Bakım Tedavisi
Böbrek Sağlığı Otobüsü Yoluna Devam Ediyor
12. Ulusal İç Hastalıkları Kongresi
Enerji İçecekleri İle İlgili Açıklama
Böbrek Sağlığı Otobüsü Yola Çıktı
Yedinci Hepato Gastroenteroloji Kongresi Antalya’da Yapıldı
Mavi Bisiklet Caddebostan’da
Kardiyologlar İstanbul’da Buluşuyor
Güzellik Merkezi Sayısıyla ilgili Açıklama
01 Ekim Dünya Yaşlılar Günü
Jinekologlar, Hekime Saldırıyı Kınadı
Sezen Aksu Pankreas Ameliyatı Oldu
12 Diyabet (Şeker) İlacı Toplatılıyor
Ebelere Doğuma Hazırlık Kursu
Her İlde Diyabet Merkezi Açılmalı
Sağlık Sektöründe Ücret Gaspı İddiası
Neştersiz Kalp Ameliyatı Yapıldı
Kurbanlık Alırken Nelere Dikkat Etmeli?
“Hareketi Hissetmek” Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı
“Et İthalatı Toplum Sağlığı İçin Tehdittir”
Meme Kanseriyle Mücadele Hikayeleri
21. Ulusal Üroloji Kongresi Başladı
Aile Hekimliği İle İlgili Merak Edilenler
36. Ulusal Hematoloji Kongresi Antalya’da Yapılacak
Solunum 2010 Kongresi Yapıldı
Kanseri Yakalayın, Yakalanmayın
Romatologlardan Tam Gün`e Eleştiri
TURKRAD2010 Kongresi Kasım’da
Yeşilay Başkanını Seçti
Kemik Okulu Projesi Türkiye’ye Yayılıyor
11. Ulusal Romatoloji Kongresi Yapıldı
İstanbul`da Aile Hekimliği Uygulaması 1 Kasım’da Başlıyor
26. Ulusal Kardiyoloji Kongresi İstanbul’da Yapılıyor
32. Endokrinoloji Ve Metabolizma Kongresi Yapıldı
18 Ekim Dünya Menopoz Günü
Ağrını Tanı Kampanyası Sürüyor
Philips, Türkiye’nin Sağlık Haritasını Açıkladı
Hikayeni Gönder Kampanyası
Türkiye’nin Tıbbi Görüntüleme Cihazı Haritası
İstanbullular`a Sıcak Hava Uyarısı
Otizmli Çocuklara Destek Gecesi
Sağlık Bakanlılığı`ndan Domuz Gribi Aşısı Açıklaması
TTB`den Sağlık Bakanını Protesto Eylemi
Danıştay, Tam Gün Yasası’nın Yürürlüğünü Durdurdu
Tam Gün Yasası İptal Edildi
Sağlık Bakanlığı`ndan Basın Toplantısı
19. Anadolu Psikiyatri Günleri
Marja Putkisto, Türkiye’ye Geliyor
Yaşlı Ve Hasta Bakımı Eğitimi
"Emniyet Kemeri Hayat Kurtarır!"
Sağlık Bakanlığı: Ölüm Nedeni Aşı Değil
Sağlıkta Performans Yönetmeliği Eleştirildi
Türkiye’nin Cerrahları Ankara’da Buluştu
Geriatri 2010 Kongresi’nde Yaşlılığa Dikkat Çekildi
Yumurta Dondurma Yöntemi Türkiye’de de Uygulanıyor
Sigara İçmek Çirkindir, Çirkinleştirir
TAJEV, Güneydoğu’da Halkı Bilgilendirdi
9. Üroonkoloji Kongresi Yapıldı
İstanbul, 1 Kasım’dan İtibaren Aile Hekimliğine Geçiyor
Sağlık Bakanlığı`ndan `Domuz Gribi` Haberine Açıklama
Alzheimer Çağrı Merkezi 1 Yaşında
7. Hepato Gastroenteroloji Kongresi Yapılacak
Meme Kanserinde Erken Teşhisin Önemi Vurgulandı
Ortopedi Ve Travmatoloji Sempozyumu
Aktarlardaki Kozmetik Ürünlere Denetim
İstanbul`da Aile Hekimliği Uygulaması
10 Eylül İntiharı Önleme Günü
Batı Nil Virüsü 3 Can Aldı
Sağlık Bakanlığı’ndan Kas Hastalığı Açıklaması
12. Ulusal İç Hastalıkları Kongresi
Sağlık Bakanlığı’ndan "Bisfenol A" Açıklaması
İstanbul`un Aile Hekimleri Belirlendi
Pakistan’a Sağlık Yardımı
İstanbul’da Göz İltihabı Salgını
Hangi Tıp Kongresi Ne Zaman?
TPD: Silahlanmayı Durdurun
Domuz Gribi Salgın Alarmı Sonlandırıldı
Finansbank’tan Doktorlara Hizmet
Biber Hapı Nedir?
Hipertansiyonun Tır’ı Tuzu Süpürdü
Eczacılardan Pakistanan’a Yardım
Tümör Aşıları
Evde Bakım Elemanları Sertifika Aldı
Pozitif Yaşam Derneği 4 Yaşında
Eczacılardan Radyo Havan
İlk Yardıma İlk Adım
Hemşire Kene Yüzünden Yaşamını Yitirdi
İstanbul`da Dişhekimleri Zirvesi
Ücretsiz Domuz Gribi Aşısı
TÜSİAD`dan Tıp Turizmi Raporu
Diyabet 2020 Projesi
Sigarasız Ortamlarla Gelen Sağlık
Alzheimerlılar`ın Yakınlarına Psikolojik Destek
Sağlıklı Beslenme Haftası
Diyabet İçin Bisikletle Avrupa Turu
Dumansız Yaşam Destek Ödülü
Kadınlara Aile Planlaması Kampanyası
Hastanede Yangın Faciası
Sahibinden Genç Fikirler
PKU`lu Çocuklara Yaza Merhaba Şenliği
II. Uluslararası Nörokardiyoloji Sempozyumu
Kalbinizde Risk Büyük, Önlem Kolay
Jinekoloji Kongresi`nde Fotoğraf Sergisi
‘Diyabeti Durduralım” Projesinin Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
Kanserle Mücadele Devlet Politikası Olmalı
YGS’ye Alınmayan Diyabetli Genç Hakkında Açıklama
Nefret Suçları Yasa Kampanyası
Yüz Nakli Yapılan Uğur Acar, İlk Kez Konuştu
Özel Özürlü Bakım Merkezlerinin Hizmet Standardı Tartışıldı
Sağlık Bakanı Akdağ’dan Özel Hastaneleri İlgilendiren Açıklamalar
Bakan Akdağ`dan Performansa Yanıt
Ulusal Beslenme Platformu Kuruldu
Avrupa Obezite Kongresi İstanbul’da
Domuz Gribi 38 Ülkeye Yayıldı
El Yıkama Zili Projesi Başladı
Hastanelerin Kurumsal Sorumluluğu Tartışılacak
2010 Dünya Akciğer Sağlığı Yılı
Avon’la Sağlığa Yolculuk Tırı Yola Çıktı
Yeni Yılda Sağlıklı Armağanlar
Diş Macunu Tüketimi Arttı
Çocuklar Gıda Güvenilirliğini Öğreniyor
Delici Ve Yakıcı Ağrınız Varsa Dikkat!
Cerrahpaşa ve İstanbul Tıpta G(ö)REV
Organ Bağışı Ve Nakli Ödülleri
İstanbul`da Organ Bağışları Artıyor!
Lösemi Tedavisinde Uzman Sıkıntısı
Havaalanlarında Ani Kalp Ölümleri Önlenecek
Eşi İşsiz Kalan Kadınlar Depresyona Giriyor
İlaç Yolsuzluklarına Karşı Eczacılardan İstek
Ünlülerden Kalp Sağlığına Destek!
Cinsel Sorunları Doktora Nasıl Anlatmalı
Cinsel Sorunlar ve Ruh Sağlığı
AIDS Toplantısı İstanbul’da Yapıldı
Şizofren Hastaları Arasında Yarışma...
Hipertansiyon Tır’ı Yola Çıkıyor!
Kadın Sağlığı İçin Kampanya
Medikale Ödül
HIV Pozitiflere Özen Gösterilmiyor
Yılın Sağlık Programı: Medikal
Doktorlara Endoskopi Eğitimi
Hepatit B İle Savaş İçin Kampanya
Yaşlı Ruh Sağlığı`na Dikkat Çekildi
12 Ekim Dünya Artrit Günü
Diyabetli Hastalar Arasında Yarışma
Çocuklara İlk Yardım Eğitimi
Kalp Yetmezliğinde Kök Hücre Tedavisi
Çoğul Gebeliklerin Zararları
Türkiye`nin Tansiyonu
Hipertansiyon ve Tuz Tüketimi İlişkisi
Yeni Yöntem: Doğal Boşluk Cerrahisi
Sağlığa Emek Verenler Ödüllendirildi
12. Dünya Halk Sağlığı Kongresi
Beyin Sinyalleriyle Cihazlar Harekete Geçirildi
Beyazıt Öztürk Halka Hepatiti Anlatacak
Akciğer Kanseri Sempozyumu
Aşı Ol, 11 Hastalıktan Korun!
Tiroid Farkındalık Haftası
Meme Kanserinde İleri Evre
Kanserde Hedefe Yönelik Tedavi
Hepatit B’den Aşıyla Korunun
Sağlık Bakanı’ndan Domuz Gribi Uyarısı
Çocuğunuz İçin En Güvenli Anaokulu Hangisi?
Tam Gün Tasarısına Hekimlerden Tepki!
Krize Ruhsal Destek Projesi!
Hepatit Otobüsü Yollarda
Avrupa Anatomi Kongresi İstanbul’da
İstanbul Ve Ankara’da Domuz Gribi
Domuz Gribinden 3. Ölüm
Manisa’daki Domuz Gribi Vakası
Domuz Gribi Aşılarının Testi Tamamlandı
Ağrı Ve Mardin’de Domuz Gribi
Domuz Gribi Aşılaması Kasım Sonunda
Kadınların Meme Kanseriyle Mücadele Yürüyüşü
Ankara`da Okul ve Dershaneler Tatil
Domuz Gribi Nedeniyle Türkiye`de İlk Ölüm
Domuz Gribi Nedeniyle Okul Kapatıldı
İstanbul`da Domuz Gribinde Son Durum
Domuz Gribinden Ölenlerin Sayısı 6’ya Yükseldi
Sağlık Bakanlığı`ndan Domuz Gribi Açıklaması
Diyarbakır`da Okullar Bir Hafta Tatil
Domuz Gribi Nedeniyle Diyarbakır’da 2 Okul Tatil
“Domuz Gribi Aşısının Yan Etkisi Her İnsanda Farklıdır”
Kızamıkçık Aşısının Önemi
Domuz Gribi Aşısı Tartışılıyor
Domuz Gribi Vakası 16`ya Yükseldi
MEMEDER’e Ödül Yağıyor
İstanbul`daki Okullar Dezenfekte Edilecek
Domuz Gribinde 20 Ölüm Daha
10. Ulusal Romatoloji Kongresi
Domuz Gribin’den Ölüm 112’ye Çıktı
3. Prevantif Onkoloji Sempozyumu
Antalya’da 3 Kongre Birarada
Gripten Ölüm Sayısı 93 Oldu
Sağlık Bakanı’nın Hem Kızı Hem Oğlu Domuz Gribi Oldu
Ağız-Diş Sağlığı Haftası
Sahte Dişhekimi Can Aldı
Uykuda Solunum Bozuklukları Sempozyumu
Diyabet Sohbetleri Programı Başladı
Domuz Gribi Aşılaması Yarın Başlıyor
TTB, Pandemik İzleme Kurulu Oluşturdu
Sağlık Bakanlığı İddiaları Yanıtladı
Bir Günde 6 Kişi Öldü
Domuz Gribi Nedeniyle Ölenlerin Sayısı 30’a Yükseldi
Domuz Gribi 2 Can Daha Aldı
2 Kişi Daha Hayatını Kaybetti
Eczacılar İlaç Fiyatlarına Tepkili
Domuz Gribinden 11. Ölüm
Kadın Doğumcular G.Afrika’da Buluştu
Gripten Ölenlerin Sayısı 73 Oldu
Ekonomik Krize Ruhsal Destek
8 Eylül Dünya Fizyoterapistler Günü
HIV/AIDS Toplantısı Antalya’da Yapıldı
Kronik Böbrek Hastalığı Araştırması
10. Ulusal Talasemi Gençlik Kampı
Hastaneler Depreme Dayanıklı mı?
Sağlık Bakanlığı ve Türk Telekom’dan Teknoloji İşbirliği
Eczacılık Kongresi İstanbul’da
Sigara Yasağına Sağlık Meslek Odalarından Destek
Felçlilere Kök Hücre Umudu
ALS Ve Alzheimer`da Kalıtımın Rolü
Prostat Hastalıkları İçin Kampanya
Türkiye`de Kapalı Ortamda Sigara İçme Yasağı
Gençlerde Diyabet Arttı
Enfeksiyona Bağlı Bebek Ölümü Yok
Türkiye`nin Tansiyonu Ölçüldü
Erkek Erkeğe Sağlık Konuşuyoruz Kampanyası
Hipertansiyon TIR`ı 31 Bin Kişiye Ulaştı
Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni 2013’te Açıyor
Kemoeziyet Soruşturulacak
Küvöz Yokluğu İkizleri Ayırdı
SGK’lıların Muayene Ücretleri Arttı
Bugün RA Günüm
Ücretsiz Diş Muayenesi
Ruh Sağlığı Yasası Çıkartılmalı
Nükleer Tıp Alanındaki Sorunlar
Kadınlarda Yumurtaların Dondurulması
Domuz Gribi Aşısı Kime Yapılmalı
Estetik Dişhekimliği Kongresi İstanbul’da Yapıldı
Alzheimer Çağrı Merkezi
Dünya Eczacıları Türkiye`de Buluştu
Domuz Gribi Aşısı Piyasada Satılmayacak
Ekmekteki Tuzda Hipertansiyon Riski
Grip Günü`nde "Aşı Olun" Uyarısı Yapıldı
İç Hastalıkları Kongresi
Kalbinle Çalış, Danset, Spor Yap
Kalbini Sev, Değerini Bil
Dişhekimleri İsyan Etti
Aile Hekimlerinden Çağrı
Prostat Hastalıklarında Artış
Kalbinizi Koruyun, İçinde Sevdikleriniz Var
Oruç Tutanlara Sağlıklı Beslenme Önerileri
Yaşlılıkta Depresyon ve Kaygı
İstanbul`daki Kamu Hastaneleri Yenileniyor
Kanser Hastaları, Evde Tedavi Edildiklerinde Daha Huzurlular
Kadınlar Sağlığına Ne Kadar Önem Veriyor?
Turkcell Blog Ödülü Pozitif Günlük’ün
Estetik Cerrahlardan Botoks Açıklaması
Sağlık Bakanlığı’ndan Sahte Meme Silikonu Açıklaması
Sağlık Bakanlığı’ndan Saç Kozmetiği Uyarısı
Kan Bağışında Teknoloji Devri
Alo 182 Sistemi Başladı
Sağlıkta Yeni Dönem Sempozyumu
Vatandaşların Kamu Hastanelerine Borçları Silindi
Sağlık Bakanı Recep Akdağ Medikal`e Konuk Oluyor
Avon’dan Doktorlara Amerika’da Burs
15 Ünlü Kadından Meme Kanseriyle Mücadeleye Destek
Medline, Vodafone İşbirliği ile Mobil Sağlık Hizmeti Sunacak
Akılcı İlaç Kullanımı Ve HIV/AIDS Sempozyumu
Sağlık Bakanlığı’ndan Kolestrol Açıklaması
Eczacılar İlaç Fiyatlarına Tepkili
Sağlık ve Sigorta Yöneticileri Derneği Kuruldu
HIV/AIDS İlaçlarında Fiyat Artışı
Ünlülerin İyileşme Öyküleri Medikal’de...
Onkoloji Konferansları Başlıyor
Akciğer Kanseri Tedavisinde Yeni Gelişmeler
Aşırı Adet Kanamalarına Dikkat!
Okulda Diyabet Programı 10 Milyon Kişiye Ulaştı
Türkiye`nin Diş ve Ağız Sağlığı Profili
Sağlık Bakanlığı’ndan Bitkisel Ürün Açıklaması
Sağlık Bakanlığı’ndan Deli Dana Açıklaması
Meme Kanserini Yenen Hastalar Anlattı
Münir Özkul Taburcu Oldu
TTB, Tüberküloz Raporu Hazırladı
Bakanlıktan Kozmetik Ürün Açıklaması
İstanbul’da Sağlık Kurumları Depreme Karşı Güçlendiriliyor
Hareketsiz Yaşam Sağlığı Bozuyor
Doktorlar Sesleriyle Rapor Yazabilecekler
Yeni İlaç Protokolü İmzalandı
Eczacılar Miting Düzenliyor
Sağlık Bakanı Akdağ Tam Gün Mesai Ve Muayenehaneler Konusunda Ne Dedi?
Tüp Bebek Tedavisinin Ayrıntıları Anlatıldı
Türkiye’de İlk Tam Yüz Nakli Yapıldı
Aile Hekimlerine Özel Bilgi Servisi
2012 Anneler Okulu Projesi Toroslar’da
12 Ekim Dünya Artrit Günü
Bilim İlaç, Avrupa Kalite Büyük Ödülü’nü Aldı
Deprem Sonrası Bulaşıcı Hastalık Riski
Van’da Diyabetli Hastalar İçin Afet Yardım Çadırı Kuruldu
37. Ulusal Hematoloji Kongresi Yapıldı
13. Dünya Psiko-Onkoloji Kongresi Türkiye’de Düzenlendi
32. Ulusal Radyoloji Kongresi
10. Üroonkoloji Kongresi Antalya’da
33. Avrasya Maratonu’nda Yaşlı Hakları İçin Koştular
Onkoloji Enstitüsü 7. Sempozyumu
Diyabetli Çocuklara Çizgi Film İle Eğitim
Radyologlar, Hastanelerdeki Eğitimden Endişeli
3. Üreme Tıbbı Derneği Kongresi
Evde Sağlık Hizmetleri
Okulda Diyabet Programı
13. Ulusal İç Hastalıkları Kongresi
Aile Hekimleri Yönetmeliklere Tepkili
Bakanlıktan Manyetik Bileklik Uyarısı
Meme Kanseri Etkinlikleri
Okullarda Diyabet Ve Şişmanlık Eğitimi
Diyabette Cerrahi Tedavi Mümkün Mü?
Sağlık Bakanlığı’ndan Maytap Açıklaması
Tıp Dünyası Yüz, Kol ve Bacak Nakillerini Tartışıyor
Kolesterol İlaçları Yararsız Mı?
HIV Değil Önyargı Öldürüyor
Sağlık Sektöründe Sosyal Medya Konferansı
Nadir Hastalıklar Sempozyumu
AIDS Günü’nde Kırmızı Kurdele
Öğretim Üyelerinin Performans İsyanı
Diyabetliler “Diyabet Parlamentosu”nda Sorunlarını Anlattı
10. Üroonkoloji Kongresi Antalya’da Yapıldı
Diyabetle Tatlı Yaşam Yarışması
Türkiye’de Her 100 Kişiden 2’si Sedef Hastası
2. Akdeniz Onkoloji Forumu Düzenleniyor
Sağlık Bakanlığı’ndan Kobay Haberine Açıklama
Dünya Diyabet Haftası Etkinlik Programı
Diyabete Dikkat Çekmek İçin Yürüdüler
Kurban Kesiminde Dikkat Edilecek Sağlık Kuralları
Aile Hekimliği İstanbul’da 1. Yılında
47. Psikiyatri Kongresi Yapıldı
22. Ortopedi Kongresi Başladı
Kolesterol Gerçeği Tartışılıyor
Şizofrenide İşlevsellik Ulusal Uzlaşı Raporu
Anne Karnında Kalp Tedavisi
Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlara 4/B Sözleşmeli Personel Alınacak
Diyanet İşleri Başkanı Açıklama Yaptı
TJOD, Kürtaj`ın Etik Ve Hukuki Kurallarını Açıkladı
Kürtaj Yasağı Anne Ölümlerini Artırır
Kötü Beslenme Hastalıklara Davetiye Çıkarıyor
İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü Hakkında Bilgi Verildi
Kürtaj Yasağı Sinyaline Tepkiler Büyüyor
19. Uluslararası Dişhekimliği Kongresi
Atilla Kavdır’ın Ölümüyle İlgili Açıklama
Kürtaj Raporu Hazırlanıyor
Normal Doğuma Teşvik Yapılmalı
`Karatay Mutfağı`ndan Öneriler
Pediatrik Dermatoloji Kongresi Yapıldı
Prof. Dr. Serap Erdine’ye IBM’den Ödül
Göz Kitabı Migros`un Kitap Stantlarında
Avrupa Pediatrik Dermatoloji Derneği’ne İlk Türk Başkan
Sağlık Bakanlığı’ndan Bitkisel Ürün Açıklaması
“Sağlık Çalışanlarına Şiddete Hayır” Toplantısı Yapıldı
Yabancı Doktorlara Türkiye’de Çalışma İzni Verilmeli Mi?
31 Mayıs Dünya Sigarasız Günü
28. Avrupa Üreme Derneği Toplantısı İstanbul`da
Prof. Dr. Onur Erol, Uluslararası Estetik Derneği Başkanı Oldu
Bitkisel Tıbbi Ürünler Bilim Kurulu Oluşturuldu
Nefes Ölçüm Günü`nde Nefes Ölçümü Yapıldı
Dünya Nefes Ölçüm Günü
Abdi İbrahim`den ASKO Projesi
Aile Hekimliği Yasası`nda Değişikliklere Tepki
Sağlıklı PR Nasıl Yapılmalı?
Op. Dr. Ahmet Eminoğlu Hayata Veda Etti
Dumansız Aileler Projesi Malatya`da Başladı
Selpak`tan Tuvalete Merhaba Evi
Sorular ve Yanıtlarla Diyabet Kitabı Çıktı
Sağlık Haberleri Halkın Sağlığını Nasıl Etkiliyor?
Aile Hekimlerinden Alınan Damga Vergisi Kaldırıldı
Acıbadem Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’nun İkinci Mezunları Kep Attı
Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Kürtaj Konusunda Açıklama Yaptı
Türkiye`ni​n Kalp Sağlığı Alanındaki İlk Büyük Ödülünü TKD Aldı
Çağdaş Eczane İşletmeciliği: `Akılcı Eczane Yönetimi`
Dişler Yolunda Projesi İlk Mezunlarını Verdi
Hareketsiz Yaşam Pek Çok Hastalığa Davetiye Çıkarıyor
Sağlık Bakanlığı’ndan Çalışan Güvenliği Genelgesi
Club Bypass, Ani Kalp Ölümlerine Dikkat Çekti
Türkiye’de Bebek Ölüm Hızı Dünya Ortalamasının Altında
Türk Diyabet Cemiyeti Başkanı Değişti
Kolon Kanserini Yenen Hastalar Biraya Geldi
Tuzu Kısmak Felci Önlüyor
Yeryüzü Doktorları, Bakü’de Psikiyatri Hastalarını Muayene Etti
Sağlık Bakanlığı Tıp Bayramı Ödüllerinin Sahipleri Belli oldu
SGK Sözleşmeleri ve SUT Uygulamaları Masaya Yatırıldı
Gönüllü Verici Sayısı Çok Az!
İstanbul Tabip Odası Tıp Bayramını Kutluyor
Hipertansiyon Avcıları Yarışması
Mutlu Olmak Yerine Çekici Olmayı İstiyoruz
Parkinson Hastalığının Etkilerini Azaltmak Mümkün
Böbrek Hastalıklarındaki Artış Alarm Veriyor
Dünya Böbrek Gününde Dev Tuzluk Yumruklandı
Türk Kardiyoloji Derneği’nden Araştırma Makalelerine Ödül
Saç Kozmetik Ürünleri İçin Uyarı
Sağlık Bakanlığı`ndan Kanser İlaçları Açıklaması
İstanbul Sağlık Hakkı Meclisi Kuruldu
Kompozit Doku Nakli Bilimsel Danışma Kurulu Tutanağı
Otizmliler İçin Eğitim Portalı Açıldı
Sağlık Bakanlığı’ndan Uyarı
Hekime Saldırıya Kınama
Kolon Kanserine Karşı Tırmandılar
GDO Tanısı 2012 Sempozyumu
4. Türkiye EKMUD Kongresi Devam Ediyor
Ankilozan Spondilit (AS) Hastalığı Nedir?
Uluslararası Sağlık Turizmi Hukuku Kongresi
Sağlıklı Cinsel Yaşam İçin: “Mutlu Aile” Araştırması
Sağlık Bakanlığı’ndan Okul Süt Programı Açıklaması
Sorular Ve Yanıtlarla Göz Hastalıkları
Sağlık Bakanlığı YÖK`e Suç Duyurusunda Bulundu
Hepatit B Hastalarına Destek Programı
Gazeteci Nevval Sevindi: `2012 Yılı Kadın Kanserleri Yılı`
Kansere Anadolu Mutfağından Tavsiyeler
Yemekte Denge Eğitimi Başladı
Hekimler Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ı İstifaya Çağırdı
Sorular ve Yanıtlarla Göz Hastalıkları
Türk Kardiyoloji Derneği Yeni Kurullarını Seçti
Sedef Hastaları Kendilerini Dışlanmış Hissediyor!
101. Dünya Dişhekimleri Kongresi İstanbul`da Yapılacak
Akromegali Tedavi Edilebilir Bir Hastalık
28 Şubat “Nadir Hastalıklar Günü
Hekimler Sandık Başındaydı
CİSED, Hekimlere Sadırılara Önlem Alınmasını İstendi
8. Ulusal Hepatoloji Kongresi Haziran’da Yapılacak
MEMEDER Gençlik Komitesi Kuruldu
Kızamık Salgınından Kim Sorumlu?
Dişhekimleri İstanbul’da Buluşuyor: Haliç’ten Dünyaya
Kazım’ın Kramponları Açık Artırmada
Mısır Şekeri Zararlı Mıdır?
Oyuncu Erkan Petekkaya Bronşit Oldu
Cinsel Performans Artırıcı İlaçlara Dikkat!
Kırmızı Kadın Dergisi Okurlarıyla Buluşuyor
Bakanlıktan Difteri Açıklaması
Öğretim Üyeleri Yeni Uygulamalardan Rahatsız
Güvenli Seks Araştırması
Aile Hekimleri Federasyonu’nda Yönetim Değişikliği
Kadın Kalbi…
Bakanlık’tan Sigara Bırakma İlacı Açıklaması
Hematoloji Kongresi`nde Neler Konuşuldu?
Türkiye’nin Yüzde 5.2’si Hepatit B Hastası
SGK`dan Diyabet Hastalarına Şeker Ölçüm Çubuğu Darbesi
Kansere Mikroçip İle Tedavi
Kansersiz Bir Dünya İçin İmza Kampanyası
Bir Nar, Bin Hayat Kurtarıyor
Ultra Maraton’da Diyabet Çadırı
Ücretsiz Kanser Taraması
Hekimlere Saldırıdan Sağlık Bakanlığı Sorumlu Tutuldu
Tıp Bayramı`nda Beyaz Önlük Töreni
1. Ulusal Alzheimer Kongresi Başladı
Aile Hekimliği Herkese Ücretsiz
Sanatçı Berkant Akgürgen Acil Servis`e Kaldırıldı
AKUT, Maddi Destek Bekliyor
Karadeniz Ülkeleri Kanser Toplantısı İstanbul’da Yapılacak
Doktorlardan Çok Ses Tek Yürek Mitingi
Sigara Bıraktıran İlaç Açıklaması
Böbreklerini Koru, Kalbini Kurtar
Dünya Böbrek Günü Etkinlikleri
Obeziteyle Mücadele İçin Kilo Kontrol Hareketi Başlatıldı
Türkiye`nin Kemik Erimesi Raporu
Kadına Şiddetin Medyadaki Sunumu Tartışıldı
Türkiye’de Kızamık Salgını Beklenmiyor
İstanbul’da Ücretsiz Kanser Taraması
Aile Hekiminizi Tanıyın
İbrahim Tatlıses Yoğun Bakımda
Evde Ruh Sağlığı Tedavisi
Prevantif Onkoloji Sempozyumu
Kişisel Sağlık Takip Sistemi Türkiye’de
HIV Hepimizi İlgilendirir
Sağlık Bakanlığı`ndan AIDS Paneli
AIDS Günü 2010 Teması: Evrensel Erişim
TPD’den Nöbet Ertesi İzin Hakkına Destek
AIDS Fotoğraf Sergisi Açılıyor
Sağlık Bakanlığı’ndan BPA’lı Biberon Açıklaması
16 Ocak Hijyen Günü Etkinliği
Acil Sağlık Hizmetleri Sempozyumu
“Sağlıklı Buluşmalar”da Diyabet Anlatıldı
İrem Hattat İkinci Kez Avrupa Cinsel Sağlık Birliği Başkanı Seçildi
Diş Hekimleri Sıkıntılarını Dile Getirdiler
Dr. Doğruer’den Karikatür Sergisi
Akciğer Kanseri Kongresi Yapıldı
Okulda Diyabet Projesi
Diyabete Destek Yürüyüşü
Diyabetle Yaşamak Belgeseli
Diyabet Sohbetleri Eğitimi 1600 Diyabetliye Ulaştı
01 Aralık Dünya AIDS Günü Etkinlikleri
Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Raporu Açıklandı
24 Mart Dünya Tüberküloz Günü
Sağlık Bakanlığı Tasarruf Etti
Sağlıkta Sosyalleştirmenin 50. Yılı
Avrupa Üreme Derneği 2012 Toplantısı İstanbul’da
Hipnoz Ve Hipnoterapi İçin Yasal Düzenleme Yapılması İsteniyor
Aile Hekimliği Yönetmeliğinde Değişiklik
Türk Girişimsel Radyoloji Derneği’nden Pankreas Tümörüyle İlgili Açıklama
“Tıp Fakültelerinin Geleceği Karartılıyor”
Özürlüler İçin Sağlık Hizmet Sunumunda Yeni Düzenleme
Ruh Sağlığı Çalışanları Görev Tanımlaması
100 Yaşını Devirmenin Sırları Sergisi
13. Ulusal Perinatoloji Kongresi Gerçekleşecek
Aile Hekimliği `nin Ele Alındığı Bir Toplantı Düzenlendi
Ulusal Diyabet Stratejisi Hazırlandı
Göz Ameliyatlarına Ara Verildi
Avon’dan Meme Kanseri Sergisi
Okul Ruh Sağlığı Projeleri Yarışması
Silahlanmayı Durdurun
Pfizer`den Sanal Ortamda Romatoloji Kongresi
Diyabetli Çocuklar İçin Çağrı
2. Gıda Güvenliği Kongresi Yapıldı
`32 Yıllık Ömrü Olan Mutlu İnsanların Yaşadığı Ülke` Fotoğraf Sergisi
Diyabeti Durduralım Projesi
“Acil Vakalarda 112 Acil’i Arayın”
HIV Pozitiflerin Ameliyat Koşulları
Diyarbakır Diyabetli Çocuklar Kampı
Muayenehane Yönetmeliğine Yeniden Düzenleme
Fotoğrafçı Gözüyle Kalp Nakli
Şizofrenide Psikoterapi Tartışması
Hastane Bahçesinde Eylem
Radyasyona Maruz Kalanların Tedavisi
Bedensel Engellilere AdaEv Projesi
Psikiyatri Güz Okulu Bolu’da
Aile Hekimliği Uygulamasına Tepki
Eczanen Burada Servisi
Sıcak Havalarda Sağlığa Dikkat!
Tıp Kongreleri Eylül’de Başlıyor
Muayenehane Yönetmeliği Durduruldu
Sağlık Bakanlığı Yeni Personel Alacak
HIV İle Yaşayanlar Pek Çok Alanda Dışlanıyor
Bağımlılık Dayanışma Günü Etkinlikleri
Estetik Derneği’ne Yeni Logo
Türk Bilim Adamlarından Kemoterapi Yazılımı
Yeryüzü Doktorları’ndan Gazze’de Parmak Nakli
37. Ulusal Hematoloji Kongresi
Dünya Yürüyüş Günü
10. Üroonkoloji Kongresi
Ordulular’a Diyabet Eğitimi
Aferez Nedir, Nasıl Uygulanır?
Karaciğer Yağlanması Kansere Dönüşür Mü?
Medikal`den Organ Nakli Özel Programı
Anksiyete Kongresi Girne’de Yapılacak
Grip Platformu Oluşturuldu
13. Dünya Psiko-Onkoloji Kongresi’ne Türk Başkan
Dünya Korunma Günü Kutlanıyor
Onkoloji Kongresi Kasım’da İstanbul’da
Dünya Alzheimer Günü’nde Hastalığa Dikkat Çekildi
Endoskopik Kafatası Ameliyatı Kursu
6. Ulusal Anksiyete Kongresi Girne’de Yapıldı
1. Kök Hücre Kongresi Düzenleniyor
Profilo’dan TOÇEV’e Destek
Kameralı Belfıtığı Cerrahisi Kursu
70 Engelli Vatandaşa Tekerlekli Sandalye Verildi
Likya Yolu Ultra Maratonu Başladı
Hematolojik Kanserler Toplantıları
Meme Yapılandırma Ameliyatı
Down Sendromu’na Dikkat Çemek İçin Yürüyorlar
Sağlık İçin Sağlıklı Süt İçin Kampanyası
Kolon Kanserine Karşı Harekete Geçin!
Doktorlar Eylemde: Sağlık Hizmetleri Durdu
Bedri Baykam Ve Asistanı Yoğun Bakımda
Hekime Şiddet Son Yıllarda Arttı
Sağlık Çalışanları İş Bırakıyor
Esra Kazancıbaşı ile Medikal, A Haber`de
Dünya Parkinson Günü
3 Mayıs Dünya Astım Günü
Çocuk Kalp Sağlığı İçin...
Yalçın Menteş Sağlığına Kavuştu
8. Nöropatik Ağrı Sempozyumu
Sertleşme Sorunu Yaşayanlar Ne Yapmalı?
Üniversiteli Gençler Kan Verdi
İbrahim Tatlıses`in Hayati Tehlikesi Kalmadı
Tatlıses Yemek Yemeye Başladı
“İyi Beslenmek, İyi Gelecek” Sergisi
Dünya Ses Günü Etkinlikleri
Sağlık Bakanlığı’ndan Paraben Açıklaması
HIV/AIDS’e Dikkat Çeken Sergi
Prof. Dr. Nuri Özgirgin`e Ödül
Depresyonlu Kişilerin Yarısı Doktora Başvurmuyor
Hepatit ile Sarılık Aynı Şey mi? Sorular ve Yanıtlarla Hepatitler...
“Muayenehanelerimizi Kapattırmayız”
8. Ulusal Hepatoloji Kongresi Yapıldı
Fast Food İle Beslenme Hastalık Nedeni
Kardiyoloji Derneği, Projelerine Destek Bekliyor
“Dumansız Kampus” Projesi Başladı
Diyabet Komplikasyonlarının SGK`ya Maliyeti
Hekimlerden “Muayenehaneme Dokunma!” Mitingi
Görme Engellilere Renkleri Söyleyen Yazılım
Dünya Hipertansiyon Günü’nde Futbol
“Sevgiyle Büyü Aceleci Bebek”
AIDS Mum Işığı Anma Etkinliği
Transplantasyon Cerrahları Çeşme’de Buluştu
Lenfoma, Lösemi ve Miyeloid Kongresi
Talasemi Hastalığı Tiyatroda Anlatıldı
9. Türk Alman Jinekoloji Kongresi Antalya’da Yapıldı
Hareketsizlik Kanseri Tetikliyor
Akademik Geriatri Kongresi 2011
Uluslararası Sağlık Bilişim Zirvesi İstanbul`da
İstanbul Medikal Ambulans Rallisi
Meme Kanserine Yeni Yaklaşımlar...
Sağlık, Öncelikli Alan Olarak Belirlendi
20. Ulusal Kanser Kongresi Antalya’da
Karbonmonoksit Zehirlenmesini Önlemek İçin...
Sağlık Bakanlığı`ndan Domuz Gribi Açıklaması
Dünya Dişhekimleri İstanbul’da Buluşuyor
Kan Hastalıkları Toplantısı Aydın`da
Dünya Hipertansiyon Kongresi İstanbul`da Düzenleniyor
Sağlık Bakanlığı Kanserle İlgili Soruları Twitter`dan Yanıtlıyor
Sağlık Bakanlığı`ndan Sahte İlaç Uyarısı
Dünya Kanser Günü
7 Şubat Sigarayı Bırakma Günü
`Kan Sizsiniz` Hareketi Aydın’da Başladı
Galatasaray Ödülü Prof. Dr. Ahmet Gül’ün
Organ Bağışı İçin Yürüdüler
Sağlık Bakanlığı`ndan Silah Açıklaması
Uluslararası IMFeD Zirvesi İstanbul`da Düzenlendi
‘Mutlu Bir Çocukluk İçin El Ele’ Projesi Tamamlandı
28. Avrupa Üreme Derneği Toplantısı İstanbul`da
Altın Steteskop Ödüllerine Başvurular Başladı
Dünya Cerebral Palsy Günü
Diyabetliler Avrasya Maratonu`na Katıldı
14 Kasım Dünya KOAH Günü
Türkiye Prematüre Raporu Açıklandı
Çocuklara Hepatit A Aşısı
Kan Şekeri Taramasında Dünya Rekoru
20 Kasım Dünya Sigarayı Bırakma Günü
`Sorular ve Yanıtlarla Hastalıklar` Serisi TÜYAP Kitap Fuarı’nda
Bakanlıktan Organ Bağışı Açıklaması
Dünya AIDS Günü
Vatandaş Soruyor Sağlık Bakanlığı Yanıtlıyor
Türkiye 1. Çocuk Kalp Sağlığı Sempozyumu
66. Verem Savaşı Haftası
GSS Strateji Belirleme Çalıştayı
Türk Kardiyoloji Derneği`nden Kınama
`Egzersiz İlaçtır` Hareteki Başlıyor
İstanbul Tabip Odası`ndan Hasta Mahremiyetine Dikkat Uyarısı
Eczacılardan E-Reçete Uygulamasına İtiraz
Uluslararası Hasta Güvenliği Kongresi
Devlet Hastaneleri Yeniden Yapılandırıldı
Bağımlılıkla Mücadele Çağrısı
Gıda Güvenliği Kongresi İstanbul`da
Hekime Yönelik Şiddette Tepki
Avrupa Böbrek Birliği Kongresi İstanbul`da
Eczacılardan Diyaliz Receteleri Açıklaması
İşyerinde Sağlık Egzersizleri
Kanserle Dans
Gaziantep`te `Romatizmalı Adımlar` Atıldı
8 Mayıs Talasemi Günü
Bel Ağrınızı Sorgulayın Kampanyası
4. Uluslararası Lenfoma-Lösemi-Miyelom Kongresi
Çölyak Hastaları İçin Rehber Web Sitesi
Çölden Buzullara Fotoğraf Sergisi...
Sağlık Bakanı`ndan Tam Gün Açıklaması
Akıllı Hastanın Sağlık Rehberi Migros, Carrefour ve Tansaş`ın Kitap Standlarında
Sağlık Bakanlığı`ndan Reçetesiz İlaç Açıklaması
Dünyü Hipertansiyon Günü Sempozyumu
`Sigarayı Bırak, Dikili Bir Ağacın Olsun` Projesi
İstanbul Sağlık İçin Yürüdü
Sağlık Bakanlığı`ndan Reçetesiz İlaç Açıklaması
MS`lilerin Öyküleri `Yol Arkadaşım` Kitabında
İstanbul Tabip Odası Uyardı
Biber Gazından Korunma Rehberi...
Biber Gazı Ölüme Neden Olur Mu?
Hemşirelik Haftası Etkinliği
Aşırı Tuz Ve Şeker Tüketimini Önleme Projesi
Anestezi Çalışanlarında İş Sağlığı ve Güvenliği
Kansersiz Yaşam Derneği Runtalya Maratonu
Kamu Hastanelerinde Diyabet Hasta Okulu
Esra Kazancıbaşı İle Medikal`e Ödül
Türkiye Alkol Politikaları Platformu (TAPP) Kuruldu
Vodafone Türkiye`den 7/24 Sağlık Çözümleri
20 Mart Dünya Sosyal Hizmet Günü
Volkan Severcandan Yaşlılıkla İlgili Fotoğraf Sergisi
Şizofreni Tedavisinin Bulunmasına Az Kaldı
Dünya İş Sağlığı Ve Güvenliği Günü
Ulusal Kanser Bildirisi
Dünya Aşı Haftası
Akıllı Hastanın Sağlık Rehberi
Kan Hastalıkları Toplantısı Trabzon`da Yapıldı
Sağlıkçılardan Şiddete Dur Eylemi
1. Uluslararası Homeopati Konferansı
Sağlığın Geliştirilmesi Ve İletişimi Sempozyumu
Sağlık Bilişim Zirvesi Düzenlendi
Piyasada Bulunmayan Kanser İlaçlarına Çözüm Aranıyor
20. Ulusal Kanser Kongresi Düzenlendi
Sağlık ve Sigorta Yöneticileri Kongre’de Buluştu
Ulusal Akciğer Kongresi Ürgüpde yapıldı
Sağlık Bakanlığı`ndan Demir Damlası Açıklaması
Dört Su Markasına Yeniden İzin Verildi
Sağlık Kampüsleri İhaleleri Durduruldu
Diyabetli Çocuklar Diyabet Kampında
Bakanlıktan Damacana Suyu Savunması:
`İlkokula Başlayamaz` Raporunu Kim Verecek?
Emzirme Araştırması
Musluk Suları İçilebilir Mi?
Damacana Su Markalarında Son Durum
14 Kasım Dünya Diyabet Günü
Sigara Yasağında Yaz İhlalleri
`Okulda Diyabet Programı` Ödül Aldı
Romatizma İçin Fotoğraf Yarışması
Diyabetli Hastalarda Glukometrenin Önemi
Kozmetik Ürünler ve Tıbbi Cihaz Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?
Shell`den Sağlıklı Yaşama Teşvik
Hayata Dönüş İçin Pedal Çevirdiler
Sevgi En İyi İlaçtır...
30. Dünya Endoüroloji Kongresi İstanbul`da Düzenlendi
İstanbul`da Damacana Suyunda Son Durum
10 Eylül Dünya İntiharı Önleme Günü
Kontakt Lens Solüsyonlarındaki Gizli Tehlike
İstanbul Sağlık Müdürlüğü`nde Yeni Yapılanma
Yerli Ve Yabancı Sağlık Kuruluşları İstanbul’da Buluştu
Henkel`den Kanserli Çocuklara Destek
PR`cılar Gözünden Sağlık Haberciliği
Sağlık Bakanlığı`ndan Kolonya Yasağı
Sıcak Havalarda Ne Yapmalı?
Tam Gün Yasası İptal Edilidi
Şeker Çocuklar Kampı 20 Yaşında
Sağlık Bakanlığı`ndan Bitkisel Ürün Açıklaması
Arkadaşım Diyabet Kampı 2012 Başlıyor
Diyarbakır`da Diyabetli Çocuklar Kampı
Pronet’ten Sağlık Künyesi
Kozmetik Ürünlerdeki Sinsi Tehlike
Sağlık Ve Sanat Buluştu
Bakanlıktan Damacana Suyu Açıklaması
Hepatite Karşı Bilinçlenmek İçin...
Sanofi Türkiye`ye Ödül Verildi
Kozmetik Ve Tibbi Cihazlar Denetlendi
Sağlık Bakanlığı Diğer Su Markalarını Da Açıkladı
Diş Hekimlerine Gemide Eğitim
Sağlık Bakanlığı`ndan Su Denetim Açıklaması
Bakanlıktan Randevu Ücretiyle İlgili Açıklama
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Mı Geliyor?
Kurban Kesiminde Dikkat Edilecek Noktalar
Organ Bağışı Sempozyumu
14. Ulusal İç Hastalıkları Kongresi
Dünya Yaşlılar Günü, Darülaceze’de Kutlandı
Grip Platformu İstanbul`da Toplandı
`Yabancı Doktora Ayrıcalık`
Sağlık Ve Sigorta Yöneticileri Derneği Kongresi
Fark Yaratan Öğretmen Ödülü
38. Ulusal Hematoloji Kongresi
`Mucize Alzheimer İğnesi` İddiaları İncelenecek
Philips`ten Kalp Sağlığı Araştırması
Endokrinologlar Türkiye’de Buluştu
Türkiye Obezite İle Mücadele İçin Yürüyor
Devlet Obezite Ameliyatı Bedelini Öder Mi?
Çapa Yerleşkesinde Yıkım Başlıyor
Medikal Ürünler Fuarı Almanya`da Düzenleniyor
Yeşil Elma Maketi Taksim’de Sergileniyor
33. Ulusal Radyoloji Kongresi Başladı
Jinekologlar Yeni Başkanını Seçti
Taner Damcı Antartika Maratonu`na Katılıyor
Sosyal Ve Toplumsal Yönleri İle Hepatit B
Direnişin Doktorlarına Soruşturma
İstanbul Pembeye Boyandı
Down Sendromu Dostluk Yürüyüşü
3. Tıbbi Rehabilitasyon Kongresi Ankara’da
Bakanlıktan Silivri`de Hantavirüs İddiasına Yanıt
Uluslararası Sağlık Turizmi Forumu
Diyabeti Durduralım Projesi
13 Eylül Dünya Sepsis Günü
Sağlık Hukuku Konferansı
Dijital Sağlık Zirvesi
Her 4 Saniyede 1 Alzheimer Teşhisi Konuluyor
112 Avrupa Komuta Merkezi’nin Yeni Binası Açıldı
Zayıflama Hapları Neden Öldürüyor?
Türkiye, Sigara Mücadelesinde DSÖ`nden Övgü Aldı
Sağlık Bakanlığı`ndan Performans Açıklaması
Kalbini Sev 10 Bin Adım At
Vücut Dünyası Yaşam Döngüsü Sergisi
Lösemi Farkındalık Günü
Alzheimer Hastaları ve Yakınları Damgalanıyor
Aile Hekimliği Sempozyumu
Kalp Damar Hastalıklarından Korunmak Mümkün
Down Sendromu Yürüyüşü
Bitkisel Ürünler ve Sağlık Raporu Oluşturuldu
Uzaktan Hastalık Takibi Dönemi Başladı
2. Kupa Terapisi Sempozyumu
30 Mart Dünya Bipolar Günü
Derin Endometriozis Sempozyumu İstanbul`da Düzenlendi
Tıp Bayramında Sergi Açılıyor
Kürtaj Açıklamaları Kafaları Karıştırdı
9. Dünya Böbrek Günü
Türk Toraks Derneği`nden Biber Gazı Uyarısı
Kürtaj Konusu Açıklığa Kavuştu
Down Sendromuna Dikkat Çekiliyor
Dünya Tüberküloz Günü
Kanser Bilinirlik Düzeyi Araştırması
6. Avrupa Tütün Kongresi
Dünya Tuza Dikkat Haftası
Kimler Kök Hücre Vericisi Olabilir?
Dünya Sağlık Günü
Kapıkule Sınır Kapısı`nda Sağlık Hizmeti
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğrencileri Kaygılı
Türk Toraks Derneği Kongresi
Hematolojik Kanser Tedavisinde Yeni Gelişmeler
Nöroşirürji Derneği Bilimsel Kongresi
Cushing Hastalığı Günü
İstanbul`daki Plajların Tamamı Yüzmeye Uygun
Sağlık Bakanlığı`ndan `Yanlış Tedavi Parasına` Açıklama
Hastalıkta Yetersiz Beslenme Kampanyası
Doktorlar Tam Gün`ün İptalini İstiyor
Estetik Cerrahi Derneği Halkı Uyardı
Sertleşme Sorunu 5 Milyon Erkeği Etkiliyor
`Kanser Efsanelerine İnanmayın`
Sigarayı Bırakmak İçin Eczanelere Danışabilirsiniz
Dünya Sigarayı Bırakma Günü
Tıbbi Cihazlar Denetimi Yapıldı
Minik Kalplerin Sağlığı İçin Elele
Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı
Türkiye Beyin Yılı Projesi
Türkiye Beyin Yılı Projesi Başladı
`Kamu Hastanelerinde Kürtaj Engellendi`
Kadınlar Sağlıklı Yaşama Yürüyor
Doktorlardan Kan Bağışı Kampanyası
Alo 171, Tekirdağ`da Hizmette
Bakanlıktan Çocuk Felci Aşısı
Dünya Kadınlar Günü`nde Bisikletli Kutlama
Doktorlar Ve Sağlık Resim Yarışması Ödül Töreni
Psikiyatristlerden Kadınlar Günü Açıklaması
Kök Hücre Tedavileri Kongresi
11. Uluslararası Türkiye Hemofili Kongresi
Taksim`de Tüp Gaz Patlaması
Sertleşme Tedavisinde Sahte İlaçla Mücadele
Doktor, Hastane Ararken Yardımcınız Olacak 430 Sayfalık Rehber: AKILLI HASTANIN SAĞLIK REHBERİ
Dünya Tütünsüz Günü Etkinliği
3. Ulusal Minimal İnvaziv Ürolojik Cerrahi Kongresi
İyot Yetersizliği Hastalıkları
Asya Pediatrik Anesteziyolojistler Birliği Toplantısı
Kistik Fibrozis`e Dikkat Çekildi
Obezite İle Mücadele Başladı
Beyin Hastalıkları Araştırması
Bakanlıktan Obeziteye Karşı Eğitim Atağı
Prof. Dr. Bayram Yılmaz FEPS Genel Sekreterliğine Seçildi
Sağlık Bakanlığı`ndan Sağlıklı Beslenme Broşürü
`Yaşam için Kalori, Sağlık için Koşu`
TJOD`tan Gebelikte Şeker Testi Açıklaması
2014 Yüzme Suları Analiz Sonuçları
Uyuşturucu Kullananların Dramının Sergisi
Sağlık Bakanlığı`ndan `Sağlıkta 2023 Vizyonu`
Laboratuvar Tıbbı Federasyonu Kongresi
Onkolojideki Son Gelişmeler Anlatıldı
Türkiye`de Bonzai Kullanımı Arttı
Uluslararası Dijital Sağlık Zirvesi İstanbul`da
Dumansız Hava Sahası 6. Yılını Doldurdu
Diet Tube Sistemi Türkiye`de Tanıtıldı
50.Ulusal Diyabet Kongresi
Tıp Gör Der Türkiye`nin Teknoloji Haritasını Çıkardı
Hemofili Hastalarının Tedavisi
`Sağlıklı Kentler İçin Sağlığa Yürüyoruz`
TAPP Genel Kurulu Yapıldı
Sağlık Bakanlığı`ndan Virüs Salgını Uyarısı
Türk Bilim İnsanına Büyük Ödül
8 Mayıs Talasemi Günü
17 Mayıs Dunya Hipertansiyon Gunu
Türkiye MS Derneği 25`inci Yılını Kutladı
8. Anadolu Romatoloji Günleri Kongresi
Karaciğer Nakli Eğitim Kursu
6. Ulusal Akciğer Kanseri Kongresi
`Hemşirelikte Kariyer` Paneli
Eczacı Hayati Yalçın Çocuk Resimleri Yarışması Sonuçlandı
Maden İşçilerinde Akciğer Kanseri Riski
55 Yaş Üstü Hastalara İlik Nakli Yapılmayacak
Sağlık Bakanlığı`ndan İlik Nakli Açıklaması
Adalarda İlk Yardım Semineri
`Hamilelik Diyabeti Testi Risk Oluşturmaz`
H3N2 Virüsünün Etkisi Azaldı
9 Mayıs Dünya Çölyak Günü
Sağlık Teknolojileri Kuluçka Merkezi Açıldı
Doktorlardan `Tam Gün`e İtiraz
Prof. Dr. Selami Albayrak İstanbul Sağlık Müdürü Oldu
Philips`ten Kadın Sağlığı Araştırması
Prof. Dr. Sedat Özkan Dünya Psikosomatik Kongre Başkanı
Farmavizyon Eczacılık Fuarı İstanbul`da
4. Üreme Tıbbı Derneği Kongresi
Emzirme Haftası`nda Anne Sütünün Önemine Dikkat Çekildi
Sarı Nokta Kampanyası
Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu, Kamu Hastaneleri Başkanı Oldu
Organ Nakli Sempozyumu
Jinekologlar İstanbul`da Buluşuyor
Avrupa Dermatoloji Kongresi
Hareket Hayattır Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı
24. Uluslararası Çin Seddi Kardiyoloji Kongresi
Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hizmete Açıldı
Patoloji Dernekleri Federasyonu Bilgi Verdi
Sağlık Bakanlığından Organ Bağışı Açıklaması
Uluslararası Psikofarmakoloji Kongresi
Türkiye Sağlık Turizminde Dünya Yedincisi
Kansere Yeni Tedavi Yöntemi: IORT
Inflamatuar Hastalıklar Eğitim Toplantısı
Sağlık Bakanlığından Beslenme Önerileri
Aile Hekimlerine Randevu Uygulaması
Jinekologlardan Başbakana Kürtaj Yanıtı
Koçluk Standartları Belirlendi
Dünya Hepatit Farkındalık Günü
Aile Hekimleri Acil Nöbetine İsyan Etti
Hepatit Virüsü Nasıl Bulaşıyor?
`Hızlı Davran Hayatını Kurtar` Projesi
Sorular ve Yanıtlarla Romatoid Artrit
`Sağlık İçin Hareket Edin`
Mucizeyi Paylaş Bebeğini Emzir Sergisi
Piyasadaki Yeni Uyuşturucu Maddeye Dikkat Çekildi
Sağlık Bakanlığı`ndan El Temizliği Uyarısı
4. Üreme Tıbbı Kongresi Antalya`da
Hangi Tıp Kongresi Ne Zaman Düzenleniyor?
`Katarakt Kampanyalarına Dikkat!`
Dünya Dişhekimleri Kongresi İstanbul`da
Kan yoluyla geçen Hepatit C`yi ne kadar tanıyorsunuz?
`İyi Beslenmek Her Çocuğun Hakkıdır` Kampanyası
`Başağrımı Çiziyorum` Resim Yarışması
Prematüre Bebek Hikâyeleri...
Dünya Dişhekimleri İstanbul`da Toplanıyor
3. Gastrointestinal Kanserler Konferansı
Bitkisel Ürünlere Dikkat!
Galata Kulesi Meme Kanserine Dikkat Çekti
Çocuk Kalp Sağlığı Platformu
Sağlık Bakanlığı Kış Hazırlıklarını Tamamladı
Girişimsel Kardiyoloji Simülasyon Eğitim Projesi
Çarpıntıya Bağlı İnmeye Karşı Standart Tedavi Yaklaşımı
`Aktif Yaşam Ömrü Uzatıyor`
Çocukluk Çağı Obezite Araştırması
Türkiye`de 30 Bin KişiOrgan Bekliyor
Türkler Cinsel Açıdan Ne Kadar Aktif?
Aile Hekimleri Acil Nöbetine İsyan Etti
Türkiye 2. Çocuk Kalp Sağlığı Platformu
2014 Sağlıklı Yaşam İçin Hareket Yılı
Tam Gün Onaylandı: İşte Detaylar
Verem Savaşı Ve Propaganda Haftası
`Hedefimiz Veremsiz Bir Türkiye`
Telekom`dan Sağlık Sigortası
`Erken Boşalmanın Çözümü Var`
Eczacılar İsyan Etti
Alternatif Tıp Yönetmeliği
Sürdürülebilir Sağlık Projesi
Uluslararası Diyabet Liderler Zirvesi
57. Milli Pediyatri Kongresi
Diyabet Farkındalık Araştırması (DİFA)
11. Üroonkoloji Kongresi Antalya`da Düzenlendi
Diyabeti Anlatacak `10 Şeker Yönetmen` Kampa Giriyor
Dünya Zatürre Günü
2. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi
Prematüreler İçin Mor Renkte Işıklandırılıyor
30. Ulusal Diyaliz ve Transplantasyon Kongresi
2. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi
29. Politzer Derneği Kongresi
Kıtalararası Diyabet Yürüyüşü
Dünya Diş Hekimliği Günü
Dünya KOAH Günü Etkinlikleri
Sağlık Bakanlığı`ndan Ambulans Açıklaması
Aile Hekimlerinin Sorunları Nelerdir?
14. Bayındır Tıp Ödülleri Sahiplerini Buldu
Alternatif Tıp Mevzuat Çalışmaları Tamamlandı
Edirne`deki Çocuklara Kalp Taraması
Diyabeti Anlatan Filmler Yarıştı
1 Aralık Dünya AIDS Günü
Dijital Hastaneler İçin Adım Atıldı
Yorum Ekle
  Adım, Soyadım Görünsün   Rumuzum Görünsün
Mesaj :
Güvenlik Kodu :
 
Köşe Yazısı
Annem`e, O Güçlü Kadına Mektup…
Esra KAZANCIBAŞI
Tüm Yazılar
Online Randevu
Kriterleri seçin, hastanelerden online randevu alın.
Şehir
 Devlet   Üniversite   Özel
Acil Sağlık
Nöbetçi Eczaneler
Ambulanslar
Kan Merkezleri
Acil Servisler
Sağlık Tedarikçileri
Evde Sağlık Hizmeti
İlk Yardım Rehberi
Alo Sağlık
Hastaneler
Sağlık ocakları
Ana çocuk sağlığı merkezleri
Tahlil laboratuvarları
Görüntüleme merkezleri
Sağlık sigorta şirketleri
İlaç firmaları
Yaşlı bakım evleri
Bakım ve rehabilitasyon merkezleri
Diyaliz merkezleri
Kanser tedavi merkezleri
Ağız ve diş sağlığı merkezleri
Doktorlarla Canlı Sohbet
Şuan online doktorumuz yok. »
"Sorun Doktorunuz Yanıtlasın" bölümünden bize ulaşabilirsiniz.
Sağlık Kitapları
Haftanın Kitabı

"Sevgili Mutfak "
- Arzu Aygen
Önceki Kitaplar
Haftanın Söyleşisi
Gazeteci ve Biyolog Esra Öz: Aşkın Da Bir Kokusu Var
Esra Öz, `Kokuyla Keşfet` isimli kitabında, koku almanın insan sağlığına etkilerini anlatıyor.
Tüm Söyleşiler
Videolar
Medikal`e konuk olan Serhat Kılıç, sigarayı bırakma öyküsünü ve sağlık yaşantısını anlattı.
 Medikal Ödül - 2
 Medikal Ödül - 1
 İstanbul`da Organ Bağışı Artıyor
Anket
Aile hekimliği uygulamasından memnun musunuz?
Kararsız

Ankete katılmak için lütfen giriş yapınız. Giriş için tıklayınız.

Önceki Anketler
Sağlık Yönetimi
 Sağlık İletişimi
 Sağlıkta Kalite
 Sağlık Ekonomisi
 Sağlık Yönetimi
 Sağlık Hukuku
 Sağlıkta Kalite
 Yasa ve Yönetmelikler
Künye | Danışma Kurulu | Üyelik | Reklam | Gizlilik | Yasal Uyarı | İletişim Bilgileri
Copyright 2011 Sagligimicinhersey.com | Tüm Hakları Saklıdır. | Web Tasarım ve Programlama Grimor

Valid XHTML 1.0 Transitional